Jarmark Wielkanocny 2022. Co tu można zjeść. Małe frytki za 12 zł, kiełbasę z grilla i pierogi za 18 zł

Tylko do piątku 15 kwietnia 2022 r. na Rynku w Katowicach działa Jarmark Wielkanocny. Są tu nie tylko stoiska z prezentami czy artykułami spożywczymi. Rozstawiono też budki z jedzeniem. Sprawdźcie, ile tu kosztują pierogi, biała kiełbasa z grilla, oscypek czy frytki.

Dokładnie 2 tygodnie będzie trwać Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku. To ostatni weekend, by skorzystać z atrakcji tego wydarzenia.

Jarmark Wielkanocny w Katowicach

Wśród atrakcji dla najmłodszych są:

  • karuzela,
  • kolejka elektryczna,
  • „mega-kura” puszczająca bańki mydlane,
  • dekoracje świąteczne - ogromne figury zajączka, pisanki, koszyczka,
  • foto displeje z motywami świątecznymi.

Organizowane będą warsztaty dla dzieci, a animacje prowadzić będą chodzący królik i pisanka.

Przejażdżka karuzelą oraz kolejką kosztuje 10 zł. To sporo, zważywszy, że trwa chwilę. Jednak jest dobra wiadomość - w niedzielę 10 kwietnia, karuzela jest za darmo!

Co tu można zjeść

Na Jarmarku Wielkanocnym w Katowicach nie brakuje stoisk z jedzeniem. Przed nimi ustawiono stoły i ławy pod zadaszeniem, gdzie można kupione tu potrawy skonsumować. Można tu znaleźć m.in. budki z oscypkami na ciepło, z frytkami, jest pizza. Są też owoce w czekoladzie oraz lody.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej, co konkretnie można tu zjeść i ile to kosztuje.

Na jednym ze stoisk można kupić specjały ukraińskie, przygotowywane przez uchodźców - wareniki i barszcz ukraiński. Dochód ze sprzedaży w całości zasila konto uchodźców. Pierogi wareniki kosztują 12 zł.

Stoiska handlowe

Na Jarmarku są oczywiście stoiska z różnymi produktami, od wystawców z Polski, Węgier i Turcji. Są tu m.in. pisanki, wiosenne wianki, palmy, rzeźbione świece, koszyki. Jest ceramika z Bolesławca, drewniane zabawki, ozdoby z żywicy.

Nie brakuje stoisk z artykułami spożywczymi, można tu znaleźć przysmaki na stół wielkanocny, takie jak: tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo i słodkości, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np.: oleje tłoczone na zimno, mieszanki herbat, kawy czy tureckie chałwy i baklawy.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 37 stoisk podzielonych na strefy handlową i gastronomiczną. Stoiska są czynne od godz. 10.00 do 19.00, a strefa gastronomiczna - do godz. 22.00 z zastrzeżeniem, że w zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon