Jeśli chcesz velostradę w Katowicach, weź udział w konsultacjach. Swoją propozycję ma też Sosnowiec

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przeprowadza przez niemal cały lipiec konsultacje społeczne ws. koncepcji Velostrady nr 6. Debata trwa na temat przedłużenia do Mysłowic odcinka, który w zamierzeniu prowadzi od Brynowa do Giszowca. W Sosnowcu także dyskutują nad swoim odcinkiem velostrady.

Giszowiec

Na ten moment prace nad odcinkiem rowerowym do Mysłowic są dopiero na etapie konsultacji społecznych, czyli na samym początku. W przypadku pozytywnego zaopiniowana przez mieszkańców Katowic projekt trafi do dalszych prac. Każdy w internecie może sprawdzić badania geoankietowe, natomiast 18 lipca miasto Katowice zaprasza na spotkanie stacjonarne.

Mowa o odcinku Velostrady nr 6. Obecnie budowany jest odcinek wewnątrz Katowic o długości 4,4 km, dyskusja tyczy się dłuższego etapu, bo ciągnącego się na 4,7 km (2,8 w Katowicach, 1,7 w Mysłowicach) i wychodzącego poza granice miasta.

Dyskutowany odcinek zaczyna swój bieg na skrzyżowaniu z giszowiecką ul. Kolistą, dalej biegnie śladem linii kolejowej KP 401, pod ul. Szopienicką łączy się z tamtejszą infrastrukturą kolejową, później wiaduktami kolejowymi przekracza Autostradę A4. Planowanymi odnogami dojedziemy do Boliny, Janowa i ul. Ceramicznej.

W Mysłowicach styka się z ul. Mikołowską, „żegnając się” z linią kolejową, i wzdłuż niej prowadzi do ul. Obrzeżnej Zachodniej. Velostrada kończy się na rondzie Pileckiego, przy czym w planach uwzględnione jest również przedłużenie DTŚ na wschód.

Badania społeczne trwają od 5 do 21 lipca. Swoją opinią, wiedzą i spostrzeżeniami może podzielić się każdy, nie tylko osoby mieszkające w rejonie Velostrady. Odpowiemy na pytania otwarte, zamknięte i wielokrotnego wyboru, każdy jeden głos się liczy w tej sprawie, każdy jeden głos zostanie uwzględniony. Niejeden powszechnie krytykowany pomysł na Śląsku doszedł do skutku przez brak odzewu przed jego realizacją.

18 lipca odbędzie się spotkanie stacjonarne w Metrolabie, przy katowickim Rynku na rogu ul. Młyńskiej i Pocztowej. Tam również zostaną przedstawione projekt oraz zakres prac, bariery, wyzwania, a publiczność przedstawi swoje opinie. Wstęp będzie wolny, spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17:00.

Natomiast miasto Sosnowiec swoje konsultacje prowadzi od 5 lipca na specjalnej stronie internetowej. Rozmowy dotyczą przebiegu przez miasto Velostrad nr 1 i 7. Te konsultacje skończą się 19 lipca.

Ankieta do wypełnienia ws. Katowic i Mysłowic: Geoankieta (lopi.io)

Platforma konsultacyjna ws. Sosnowca: Platforma Konsultacji Społecznych (konsultacje.sosnowiec.pl)

Mzuim

Może Cię zainteresować:

Ten tydzień upłynie pod znakiem remontu ul. Sienkiewicza w Katowicach. Wystąpią przejściowe problemy z parkowaniem

Autor: Wojciech Sontowski

08/07/2024

Szpital mieleckiego 2

Może Cię zainteresować:

Katowicki szpital pomaga osobom niedosłyszącym. Innowacyjne implanty pomogą osobom z niepełnosprawnościami

Autor: Wojciech Sontowski

05/07/2024

Wiadukt 1

Może Cię zainteresować:

Z 6 na 7 lipca zamknięta będzie ul. Kościuszki w Katowicach. Usuwane będzie przęsło wiaduktu

Autor: Wojciech Sontowski

05/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon