Z 6 na 7 lipca zamknięta będzie ul. Kościuszki w Katowicach. Usuwane będzie przęsło wiaduktu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję dotyczącą naprawy wiaduktu kolejowego, którą biegnie linia kolejowa nr 142. Wiadukt znajduje się nad ul. Kościuszki obok FAMUR. W związku z tym, że ulica Kościuszki w całej długości jest mocno uczęszczana, prace będą prowadzone w nocy z 6 lipca od godziny 21:00 do 7 lipca do godziny 7:00 rano.

Wiadukt 1

Objazd poprowadzony będzie w stronę Skoczowa ul. Kolejową, gen. Jankego i Armii Krajowej, z której znowu wjedziemy na ul. Kościuszki. W drugą stronę będziemy musieli pojechać dokładnie na odwrót, ul. Armii Krajowej, gen. Jankego i Kolejową. Inną sytuację będą mieli kierowcy autobusów, ci mogą przejechać przez ul. Kościuszki tak, jak przewiduje ich trasa, drogowcy będą ich puszczać.

Jak w przypadku każdych remontów i objazdów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki, żeby nie tworzyły się zbędne korki, a także żeby kierowcy nie popadali w frustrację.

Zamknięcie ul. Kościuszki związane jest ze zdjęciem przęsła wiaduktu linii kolejowej nr 142. Później PKP PLK S.A. z powrotem zamontuje fragment torów, więc wystąpią analogiczne utrudnienia w ruchu, ale spokojnie – to dopiero w sierpniu, też w nocy.

Ławka

Może Cię zainteresować:

Nowe tereny zielone w Katowicach. Rewitalizacja rusza pełną parą

Autor: Wojciech Sontowski

04/07/2024

Dach

Może Cię zainteresować:

Przetarg ws. kościoła św. Michała Archanioła. Najstarszy zabytek Katowic potrzebuje renowacji

Autor: Wojciech Sontowski

04/07/2024

Osiedle 1

Może Cię zainteresować:

Kosmiczne osiedle na Giszowcu ma być najbardziej ekologicznym w Katowicach. Nie bez kozery jest przy ulicy Kosmicznej

Autor: Wojciech Sontowski

04/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon