Kąpieliska w Katowicach będą otwarte wcześniej niż zwykle. Wodne place zabaw już działają

Już w weekend 10 i 11 czerwca zostanie otwarty pierwszy sezonowy basen w Katowicach. Nie trzeba będzie czekać do wakacji na kąpiel na świeżym powietrzu. Od dzisiaj (1 czerwca) działają też wszystkie katowickie wodne place zabaw.

W tym roku katowicki MOSiR otwiera kąpieliska wcześniej niż zwykle. Basen Rolna będzie czynny po raz pierwszy w weekend 10 i 11 czerwca.

- Pogoda w ostatnich dniach dopisuje, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego wodne atrakcje sukcesywnie udostępniamy naszym mieszkańcom. Przy okazji Dnia Dziecka oddajemy do użytku najmłodszych wodne place zabaw. Od połowy czerwca sukcesywnie uruchamiać będziemy kolejne baseny – w weekendy 10 i 11 oraz 17 i 18 czerwca będzie czynne kąpielisko przy ulicy Rolnej, od 23 czerwca dostępne będzie ono codziennie. Tego dnia zacznie działać również Bugla. Ponadto w tym sezonie plaże Doliny Trzech Stawów i Morawy będą czynne dla katowiczan przez cały lipiec i sierpień – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Wodne place zabaw już działają

1 czerwca zostały uruchomione katowickie wodne place zabaw. Działają od godz. 9.00 do 20.00.

Wodne place zabaw

  • na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek,
  • na os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej

będą czynne do 3 września,

  • zlokalizowany przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów,
  • na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224

do 10 września.

Wstęp na place zabaw jest bezpłatny. Doświadczenia i frekwencja z ubiegłych lat dowodzą, że miejsca te są idealne do spędzania wolnego czasu w upalne dni, zarówno przez katowickie dzieci, jak i ich opiekunów.

Baseny będą uruchomione nieco wcześniej niż zwykle

W tej chwili pracownicy MOSiR-u intensywne pracują nad przygotowaniem do uruchomienia otwartych basenów. Najpierw zostanie oddany do użytku w systemie weekendowym ten przy ulicy Rolnej. Będzie on działał w weekendy 10 i 11 czerwca oraz 17 i 18 czerwca. Od 23 czerwca do końca sierpnia kąpać się będzie można codziennie. W lipcu i sierpniu z obiektu skorzystamy od 10.00 do 18.00. Dostępne są baseny rekreacyjny i mały oraz brodzik dla dzieci.

- To nowość, bo w tamtym roku Rolną otwierano dwa tygodnie później. Również Bugla będzie dostępna dłużej, bo do godziny 19.00 – zapowiada Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Bugla będzie czynna od 23 czerwca do końca lipca od 10.00 do 19.00. W sierpniu od 10.00 do 18.00. Natomiast z basenu zlokalizowanym w Ośrodku Wczasowym Gliwicka będzie można korzystać od początku lipca do końca sierpnia od 10.00 do 18.00.

Morawa i Trzy Stawy pod okiem ratownika przez cały lipiec i sierpień

Zażywać wodnych kąpieli i plażować będzie można także w Dolinie Trzech Stawów i nad Morawą. Dotychczas opieka ratowników przy tych obiektach była dostępna tylko przez jeden miesiąc. W tym roku możliwość kąpieli pod okiem ratownika będzie istniała od początku lipca do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Wypożyczalnia w Dolinie Trzech Stawów czynna od 3 czerwca

W katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie można wypożyczyć kajak, łódź do wiosłowania, rowerki wodne, elektryczne łodzie motorowe dla trzech i pięciu osób. Atrakcje będą dostępne od 3 czerwca. Od 1 lipca natomiast wypożyczyć będzie można jednoosobową deskę SUP.

- Dolina Trzech Stawów cieszy się niesłabnącą popularnością przez wzgląd na dostępność różnorodnych atrakcji wodnych i możliwości spędzania wolnego czasu. Pierwsze dni czerwca zapowiadają się słonecznie, więc zadbaliśmy aby mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać ze strefy udogodnień pływackich – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Wypożyczalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku od 15:00 do 19:00. W soboty, niedziele i dni wolne będzie otwarta od 10.00 do 19.00, przy czym każdorazowo sprzęt będzie wydawany do 18:00.

Pół godziny na dwuosobowym kajaku będzie kosztowało 13 złotych. Tyle samo czasu spędzimy w czteroosobowej łodzi do wiosłowania i na rowerku wodnym za 20 złotych. Przepłynięcie się elektryczną łódką motorową to koszt od 35 złotych. Tę samą kwotę zapłacimy za godzinę na desce SUP. Obiekt prowadzi zewnętrzna firma przy współpracy z katowickim MOSiR-em.

Zjezdzalnia libero katowice 01

Może Cię zainteresować:

Zjeżdżalnia z 2. piętra na parter w Galerii Libero w Katowicach już otwarta. Jest bezpłatna dla dzieci i dorosłych

Autor: Katarzyna Pachelska

01/06/2023

Piknik ekoodpowiedzialnie katowice 01

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka 2023 w Katowicach. 30 ciekawych wydarzeń od 1 do 4 czerwca. Sprawdźcie szczegóły

Autor: Redakcja

31/05/2023

Fest Festival

Może Cię zainteresować:

Ponad 100 tysięcy osób odwiedzi Park Śląski. Szykujcie się na FEST Festival i koncert sanah

Autor: Martyna Urban

30/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon