Zjeżdżalnia z 2. piętra na parter w Galerii Libero w Katowicach już otwarta. Jest bezpłatna dla dzieci i dorosłych

Dziś, w czwartek 1 czerwca 2023 r., Galeria Libero zaprezentowała swoją najnowszą atrakcję - zakręcaną zjeżdżalnię, której początek jest na 2. piętrze galerii, niedaleko kina, a koniec - na parterze. To najdłuższa zjeżdżalnia zamontowana w centrum handlowym w Polsce. Wbrew pozorom, jazda nią to nie jest sport ekstremalny. Wypróbowaliśmy!

W Dniu Dziecka galeria Libero otworzyła swoją nową atrakcję - zakręcaną zjeżdżalnię o wysokości 11,4 m i długości 27 m, zlokalizowaną w środku galerii handlowej. Start jest na 2. piętrze, przy kinie, meta - na placu na parterze, między salonami Reserved a H&M. Jest bezpłatna, czynna w godzinach działania Libero, również w niedziele niehandlowe.

Najwyższa zjeżdżalnia w centrum handlowym została otwarta w Libero Katowice

Jak chwali się Libero, to najwyższa zjeżdżalnia w centrum handlowym w Polsce (są jeszcze trzy takie instalacje) i jedna z najwyższych w Europie (tu na głowę bije wszystkich centrum handlowe w Berlinie, które ma taką atrakcję o długości 35 m). Najwyższa taka atrakcja na świecie jest w centrum handlowym w Szanghaju w Chinach (z 5. piętra na parter można tam zjechać w 16 sekund)

Jazda tą stalową rurą wcale nie jest taka straszna, jak się wydaje. Zjeżdżalnia ma sporo zakrętów (aż 8), spowalniających prędkość. Do tego świetliki, których kilka umieszczono w rurze, dają światło i sprawiają, że zjeżdżalnia w środku nie wydaje się tak klaustrofobiczna. Zjazd trwa kilka sekund - u najlepszych - około 5-6 sekund (podobno jak się ubierze całym w polar, to można zjechać szybciej). Średnio - około 7-10 sekund - na dole na zjeżdżalni jest zamontowany licznik, który pokazuje czas przejazdu danego śmiałka, i dla porównania - najlepszy czas z dzisiaj. Wyjazd z zakręcanej rury jest bardzo długi, ma aż 6 metrów i nie ma zadaszenia. Raczej nie ma się co martwić, że ktoś się w nim nie zdąży zatrzymać. Obstawiamy, że większość (jak my!) będzie się musiała gramolić, żeby zejść z atrakcji.

Atrakcja dla dzieci i dorosłych. Bezpłatna!

Choć to atrakcja głównie dla dzieci (te do 7. roku życia powinny jeździć razem z opiekunem, od 7. roku życia - mogą już samodzielnie), to mogą nią jeździć też dorośli, ale ważący poniżej 150 kg. Zjazdy są bezpłatne.

Porządku i bezpieczeństwa przy zjeżdżalni ma pilnować ochrona obiektu. Jak mówią przedstawiciele Libero, zjeżdżalnia ma zabezpieczenie "start stop" (wejście do rury jest możliwe dopiero, gdy zaświeci się zielone światło) i wszystkie wymagane atesty, pozwolenia. Zjeżdżalnię wyprodukowała polska firma spod Bydgoszczy.

Dobra wiadomość jest też taka, że plac zabaw, który był w tym miejscu nie został zlikwidowany tylko przeniesiony na placyk przy sklepach HalfPrice i SinSay.

Piknik ekoodpowiedzialnie katowice 01

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka 2023 w Katowicach. 30 ciekawych wydarzeń od 1 do 4 czerwca. Sprawdźcie szczegóły

Autor: Redakcja

31/05/2023

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Może Cię zainteresować:

Czytelnicy The Guardian wybrali najciekawsze atrakcje Polski. Wśród nich dwa miejsca z Katowic

Autor: Martyna Urban

30/05/2023

Nice time lody katowice

Może Cię zainteresować:

Jak dwie nauczycielki rzuciły szkołę i założyły rzemieślniczą lodziarnię. Dziś mają też piękną kawiarnię w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon