Kąpielisko w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zostało zamknięte. Wykryto bakterię

Zła wiadomość dla lubiących poleżakować na plaży i zażyć relaksu w naturalnym kąpielisku w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Kąpielisko zostało tymczasowo zamknięte przez MOSiR, ze względu na wykrycie w wodzie bakterii pałeczki okrężnicy.

KAW
Dolina trzech stawow plaza

Niedawno katowicki MOSiR zamknął basen na Rolnej i dwa wodne place zabaw (wszystkie obiekty są już ponownie otwarte), a teraz okazuje się, że taki sam los czeka kąpielisko w Dolinie Trzech Stawów.

- Informujemy, że badania wody na kąpielisku na Trzech Stawach wykazały obecność bakterii Escherichia coli (pałeczka okrężnicy). W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i pracowników podjęliśmy decyzję o zamknięciu kąpieliska - mówi Karolina Wieczorek z reprezentującej MOSiR Katowickiej Agencji Wydawniczej

Obiekt w Dolinie Trzech Stawów to zbiornik naturalny – filtracja wody odbywa się tam w sposób naturalny, bez ingerencji człowieka.

Bakteria, która znalazła się w próbkach wody to Escherichia coli, czyli pałeczka okrężnicy. Skażonej wody nie można używać zarówno do celów spożywczych, jak i tych związanych z higieną osobistą. Jeśli woda podczas kąpieli przedostanie się do ust, może spowodować silne zakażenie w organizmie. Woda z bakteriami stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka. Zatrucie objawia się m.in. wymiotami oraz silnymi bólami brzucha. Osoby, które podejrzewają zatrucie nie powinny bagatelizować swojego stanu zdrowia i zgłosić się do lekarza.

Przypomnijmy, że w Katowicach działają dwa naturalne kąpieliska z plażą - w Dolinie Trzech Stawów i nad Morawą. W tym roku możliwość kąpieli pod okiem ratownika jest od początku lipca do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00. O ile oczywiście można się kąpać.

Wakacyjny pociag rmf 01

Może Cię zainteresować:

Wakacyjny pociąg RMF FM dotrze do Katowic. Na pokładzie Golec uOrkiestra, Blue Café i Katarzyna Bosacka

Autor: Katarzyna Pachelska

20/07/2023

Remont przy stawie kajakowym 01

Może Cię zainteresować:

Krąg taneczny w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach będzie jak nowy. Trwa modernizacja tego miejsca

Autor: Redakcja

20/07/2023

Alahamora katowice 03

Może Cię zainteresować:

Magiczna kawiarnia w stylu Harry'ego Pottera powstaje w Katowicach. Otwarcie już w lipcu 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

18/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon