Krąg taneczny w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach będzie jak nowy. Trwa modernizacja tego miejsca

Od marca trwają prace zmierzające do odnowienia tzw. kręgu tanecznego w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Skorzystamy z niego w przyszłym roku.

Trwa rewitalizacja terenu przy Stawie Kajakowym w Katowickim Parku Leśnym. W marcu 2023 r. na zlecenie Zakładu Zieleni Miejskiej rozpoczęły się prace, mające na celu odnowienie tzw. kręgu tanecznego.

- Katowicki Park Leśny to miejsce dobrze znane mieszkańcom Katowic, a także okolicznych miast. Zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jest rolkostrada, kąpielisko oraz siłownie zewnętrzne czy place zabaw. Dbamy o to, aby znajdujące się tam przestrzenie były w jak najlepszym stanie, dlatego do przetargu na budowę nowych parków w Katowicach dodaliśmy rewitalizację terenu przy Stawie Kajakowym – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Obecnie, we wszystkich parkach objętych przetargiem trwają już prace i już w połowie przyszłego roku mieszkańcy będą mogli z nich w pełni korzystać – dodaje prezydent.

Prace przy stawie Kajakowym w katowickiej Dolinie Trzech Stawów są na zaawansowanym etapie. Zamontowano betonowe elementy widowni, a także wykonano fundamentowanie pod gabiony, czyli kosze wypełnione kruszywem. Kolejnym krokiem było wykonanie palisady sceny. W dalszych etapach prac wybudowane zostaną schody i scena, a ścieżka do niej prowadząca zostanie przebudowana.

- Jednym z głównych elementów rewitalizacji jest przebudowa sceny kręgu tanecznego, który jest zlokalizowany w pobliżu restauracji. Stan kręgu był już fatalny, dlatego chcemy go odnowić i przebudować, aby mógł znów spełniać swoją rolę. Dodatkowo pobliskie alejki zyskają nową nawierzchnię, co zdecydowanie ułatwi spacerowiczom korzystanie z tej przestrzeni. Prace idą zgodnie z planem i wszystko powinno być gotowe na przełomie I i II kwartału przyszłego roku – mówi dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej Mieczysław Wołosz.

Teren, który podlega rewitalizacji to ponad 17 tys. m2. Znajdująca się tam scena ma ok. 60 m2. W ramach inwestycji wymieniona zostanie zniszczona nawierzchnia „kręgu”, która wykonana zostanie z kostki betonowej oraz kruszywa mineralnego. Przebudowana zostanie scena, do której doprowadzone zostanie zasilanie oraz powstanie oświetlenie. Wybudowane zostaną schody terenowe oraz zamontowane elementy małej architektury – ławki, kosze, leżaki miejskie i stojaki na rowery. Przebudowie ulegnie północna część widowni, natomiast południowa zostanie rozebrana. Wykonane zostaną także nowe nasadzenia roślin. Wykonawcą tej części zadania jest firma Garden Designers sp. z o.o. z Lublina. Koszt prac to 4,3 mln zł.

Zielone inwestycje w Katowicach

Oprócz rewitalizacji terenu przy stawie kajakowym już niedługo mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nowe cztery parki – przy ul. Wantuły, Park Wełnowiecki, park przy ul. Leopolda i Le Ronda oraz czwarty w dolinie rzeki Ślepiotka. Ich łączny koszt to ok. 36,6 mln zł. Dobiegają końca także pozostałe istotne dla miasta inwestycje. Już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z ul. Warszawskiej, która przechodzi „zieloną metamorfozę”. Letni wypoczynek nad wodą wkrótce będzie możliwy również nad stawami Starganiec i Kozubek, gdzie właśnie kończą się prace związane z rewitalizacją tych miejsc.

Basen bugla katowice

Może Cię zainteresować:

Wakacje z Katowicką Kartą Mieszkańca. Zniżki dla katowiczan na kąpieliska, baseny, trampoliny, wycieczki. Warto skorzystać

Autor: Redakcja

19/07/2023

Alahamora katowice 03

Może Cię zainteresować:

Magiczna kawiarnia w stylu Harry'ego Pottera powstaje w Katowicach. Otwarcie już w lipcu 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

18/07/2023

Panewniki, Paniówki, Paniowy i Mikołów na mapie z XIX wieku

Może Cię zainteresować:

Zagadkowe Panewniki. Czyżby nie panwie, tylko pnie, a legendarny eponim nie istniał? Nowe wyjaśnienie starej nazwy

Autor: Tomasz Borówka

17/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon