Magiczna kawiarnia w stylu Harry'ego Pottera powstaje w Katowicach. Otwarcie już w lipcu 2023

Druga w Katowicach kawiarnia nawiązująca do świata Harry'ego Pottera szykuje się do otwarcia. To Alahamora. Będą tu napitki, desery i inne smakołyki znane z książek i filmów o czarodzieju.

Alahamora - tak nazywa się kawiarnia w stylu świata Harry'ego Pottera - która szykuje się do otwarcia przy ul. Mariackiej Tylnej 5a w Katowicach. Odpowiadają za nią ludzie, którzy stworzyli Słynne Lody Naturalne w bramie przy ul. Wolności w Chorzowie. Kto tam był - wie, że mają oni niezłą wyobraźnię i talent do przekształcania zwykłych pomieszczeń w świat baśni.

Kawiarnia Alahamora szykuje się do otwarcia w Katowicach

Otwarcie kawiarni odbędzie się w ostatnią sobotę lipca, czyli 29 lipca.

"Działamy na najwyższych obrotach dla was! Dopinamy wszystkie szczegóły i detale aby wszyscy czarodzieje i mugole znaleźli tutaj swoje dormitoroum. Alahamora to lokal nadzwyczajnie niezwykły, także i menu będzie inne niż wszędzie" - obiecują właściciele kawiarni.

Wyposażenie lokalu może przywoływać na myśl słynny Pub Pod Trzema Miotłami w wiosce Hogsmeade w pobliżu Hogwartu. Pewnie ludzie z portretów nie będą się ruszać, jak to się dzieje w Szkole Magii i Czarodziejstwa, ale za to w Alahamorze będzie... szafa zniknięć.

Wiadomo już, że w kawiarni będzie serwowane piwo rzemieślnicze "Tłuczek", nawiązujące nazwą (ale czy mocą?) do jednego z elementów quidditcha, czyli gry zespołowej czarodziejów, rozgrywanej na miotłach w powietrzu. Alahamora już reklamuje je jako "magiczne piwo, które rozpręża twoją wyobraźnię".

Swoją drogą to Alahamora to chyba spolszczone określenie, bo w oryginale jest "Alohomora" - to zaklęcie otwierające zamki.

W Katowicach działa już lokal o nazwie "9 i 3/4"

Przypomnijmy, że w Katowicach w pobliżu Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Bogucickiej 6 od ponad roku działa kawiarnia i bistro "9 i 3/4" (od numeracji peronu, z którego z dworca King's Cross w Londynie odjeżdża pociąg do Hogwartu), w którym można się napić ciekawych napojów, zjeść deser a la Harry Potter czy wytrawne dania. Wystrój nawiązuje do uniwersum z książek J.K. Rowling. Można tu nawet przebrać się w szatę i kapelusz oraz założyć okulary Harry'ego na nos.

Restauracja vihorlatka katowice nikiszowiec 5

Może Cię zainteresować:

Na Nikiszowcu otwiera się nowa restauracja. Takiej kuchni w Katowicach jeszcze nie było!

Autor: Katarzyna Pachelska

12/04/2023

Sheikh falafel katowice 3maja 14

Może Cię zainteresować:

Baklawa, falafele, oliwki w wielkiej liczbie i różnorodności. Delikatesy marokańskie Sheikh Falafel otwarto w centrum Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2023

Crazy Pig Katowice

Może Cię zainteresować:

Lokal sieciówki Crazy Pig w Katowicach został zamknięty. "Zamknięcie ma niestety miejsce z przyczyn od nas niezależnych"

Autor: Martyna Urban

03/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon