Katowice. Konstrukcja 35-piętrowego apartamentowca kompleksu Atal Olimpijska prawie gotowa. Trzy budynki tego zespołu to ponad 700 mieszkań

Trudno nie zauważyć tej olbrzymiej konstrukcji, bardziej wyróżniającej się w panoramie Katowic niż czarne biurowce .KTW. Kompleks mieszkaniowy Atal Olimpijska, z potężną, liczącą 35 pięter, wieżą, jest położony wyżej niż biurowce .KTW, stąd takie wrażenie (jest on jednak niższy od większego biurowca .KTW o kilka metrów). Z trzech budynków konstrukcja jednego jest już gotowa w 100 proc., drugiego - praktycznie też, a trzeci jest w powijakach.

W Katowicach, w sąsiedztwie m.in. Spodka oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ATAL, ogólnopolski deweloper z korzeniami w Bielsku-Białej, realizuje inwestycję, w ramach której powstają trzy wysokościowce. Cały zespół ATAL Olimpijska łącznie obejmuje 710 mieszkań i 17 lokali użytkowych. Dominantą inwestycji jest 35-piętrowy drapacz chmur o wysokości 128 metrów, co uczyni go najwyższym budynkiem mieszkalnym w regionie.

Na północ od Strefy Kultury powstają w sumie trzy inwestycje mieszkaniowe:

  1. ATAL Olimpijska,
  2. Pierwsza Dzielnica (kończy się budowa czwartego i piątego apartamentowca),
  3. Nadgórników 14 (dwa apartamentowce).

Niedługo "wiecha" na najwyższym budynku ATAL Olimpijska

- ATAL Olimpijska to nasz topowy projekt w Katowicach. Jego cechy, między innymi takie, jak lokalizacja, jakość użytych materiałów czy liczba pięter, czynią tę inwestycję spektakularną i plasują ją w kategorii premium - mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL. - Widzimy duże zainteresowanie tego rodzaju budownictwem w stolicy górnośląskiej metropolii, gdyż wciąż niewielka jest oferta w tym segmencie rynkowym. Wysokościowce, które budujemy w Katowicach, przyczyniają się do zmiany architektonicznego oblicza tej części miasta. Dwie inne nasze inwestycje w śródmieściu to aktualnie realizowana ATAL Sky+ oraz ukończona Sokolska 30 Towers – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Prace budowlane przy ul. Olimpijskiej ATAL rozpoczął w grudniu 2021 r. Konstrukcja najwyższego z budynków osiągnęła już przedostatnią kondygnację i wkrótce zostanie na nim zatknięta symboliczna wiecha. Na pełną wysokość wzniesiono już 17-piętrowy budynek A, zaś prace przy bliźniaczej wieży C są dopiero na etapie płyty fundamentowej.

Budowa wieży C dopiero się rozpoczęła

ATAL zapre­zentował całość projektu latem 2022 roku i jednocześnie rozpoczął w nim sprzedaż mieszkań. Największa ich dostępność jest w budynku C, który znajduje się w najwcześniejszej fazie realizacji. Będzie tam 214 mieszkań i 6 lokali. Aktualnie w budynku C mieszkania kosztują od 11 300 do 16 200 zł za mkw. w stanie deweloperskim. To podobny zakres cenowy, jak w dwóch pozostałych wieżowcach, w których dostępne jeszcze mieszkania kosztują od 11 200 do 16 700 zł za mkw.

Za dodatkową opłatą (od 999 do 1499 zł za mkw.) kupujący mogą wykończyć swoje „M” „pod klucz” w ramach programu ATAL Design, w jednym z trzech dostępnych pakietów: Basic, Optimum i Premium.

W budynku C są do wyboru mieszkania o powierzchni od ok. 25 do 89 mkw., w zróżnicowanych układach: od 1 do 4 pokoi. Ofertę uzupełnia 6 lokali usługowych, które kosztują 10 000 zł netto za mkw.

Dwie kondygnacje podziemne w wieży C pomieszczą 188 tradycyjnych i 52 rodzinne miejsca garażowe, a także stanowiska na motocykle i komórki lokatorskie.

Zaplanowano liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku kompleksu ATAL Olimpijska znajdzie się recepcja, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Bloki strefa kultury katowice 43

Może Cię zainteresować:

Przy zrewitalizowanej za miliard zł Strefie Kultury w Katowicach rosną apartamentowce. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

22/05/2023

Nowe bloki tysiaclecie katowice medusa

Może Cię zainteresować:

Tak mają wyglądać nowe wysokie bloki na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, w sąsiedztwie słynnych "kukurydz"

Autor: Katarzyna Pachelska

14/09/2023

Centrum handlowe belg katowice 06

Może Cię zainteresować:

Centrum Handlowe Belg idzie do wyburzenia. Jest już wniosek w Urzędzie Miasta. Do kiedy będą czynne sklepy, np. Rossmann czy Carrefour?

Autor: Katarzyna Pachelska

22/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon