Centrum Handlowe Belg idzie do wyburzenia. Jest już wniosek w Urzędzie Miasta. Do kiedy będą czynne sklepy, np. Rossmann czy Carrefour?

Klamka zapadła. Centrum Handlowe Belg, jedno z pierwszych takich miejsc w Katowicach, będzie wyburzone. Na jego miejscu powstaną budynki z mieszkaniami oraz lokalami usługowymi. Do kiedy będą działać sklepy, które znajdują się w Belgu? My już wiemy. Czytajcie tekst do końca - będzie tam bardzo dobra informacja dla niektórych.

14 marca 2023 r. spółka z o.o. EQUAL III złożyła do Urzędu Miasta w Katowicach wniosek o rozbiórkę "budynku usługowo-handlowego" przy ul. Przemysłowej w Katowicach - czyli Centrum Handlowego Belg.

Są wnioski o pozwolenie na rozbiórkę CH Belg i budowę w tym miejscu nowego obiektu

Mimo że do tej pory nie otrzymała takiego pozwolenia, 7 lipca spółka zawnioskowała do Urzędu Miasta o wydanie pozwolenia tym razem już na budowę w miejscu CH Belg nowego obiektu - "budynku biurowo-usługowo-mieszkalnego wielorodzinnego", a 9 sierpnia do UM Katowice wpłynął kolejny wniosek od EQUAL III - o wydanie pozwolenia na budowę "sieci elektroenergetycznej wraz z budową tymczasowej i docelowej stacji transformatorowej". Żaden z tych trzech wniosków nie został jeszcze rozpatrzony.

Te działania jednak pokazują, że przyszłość CH Belg jest już rozstrzygnięta. To centrum handlowe u zbiegu ulic Przemysłowej i Granicznej, niedaleko Biblioteki Śląskiej i osiedla Paderewskiego zniknie z powierzchni miasta - jak jego sąsiad - brutal z Granicznej.

Więcej o brutalu: Z katowickiego "brutala" przy Granicznej została tylko sterta gruzu i prętów zbrojeniowych

Centrum handlowe widmo. Znikają kolejne sklepy z Belga

Już dzisiaj wiele punktów handlowych wyprowadziło się z tego centrum handlowego i przeniosło gdzie indziej. Sklep z artykułami dla dzieci - do pasażu biurowca Altus, sklep z butami dziecięcymi - do CH Dąbrówka przy Roździeńskiego, sklep Czekoladka - do biurowca Biprometu naprzeciwko Belga. Inne zostały po prostu zlikwidowane - jak punkt LOTTO.

Co w takim razie ze sklepami w Belgu, które ciągle działają? Do kiedy będą czynne?

- Nasza drogeria będzie funkcjonować do października 2023 r. - mówi Jakub Jankowski, starszy specjalista ds. Public Relations w sieci Rossmann.

A market Carrefour?

- Sklep Carrefour Market zlokalizowany w CH Belg w Katowicach przy ul. Przemysłowej 3 będzie czynny dla klientów do dnia 31 sierpnia. Jednocześnie zapraszamy do pozostałych supermarketów i hipermarketów sieci Carrefour, które funkcjonują w Katowicach, w tym m.in. do hipermarketu Carrefour w CH Dąbrówka przy al. Walentego Roździeńskiego 200 lub do sklepu Carrefour Market przy ul. Św. Wojciecha 3 - informuje nasz portal Biuro Prasowe Carrefour Polska.

Apteka Dr. Max na parterze ma być czynna do połowy września. Punkt piekarni Bończyk - w zależności od liczby klientów albo do końca sierpnia, albo jeszcze we wrześniu. Poczta na piętrze Belga będzie działać tylko do końca sierpnia, a sklep obok z tanią odzieżą - do 15 września.

Zanosi się na to, że ostatnim większym sklepem w Belgu (bo działają nadal punkty dorabiania kluczy czy sklepik zoologiczny) będzie Pepco. Tam usłyszeliśmy, że planowane zamknięcie sklepu nastąpi 4 października.

Co się stanie ze stacją benzynową Shell, która stoi przy parkingu Belga? Okazuje się, że nic jej nie grozi. Będzie nadal funkcjonować mimo rozbiórki Belga i budowy tam nowego obiektu.

No i na koniec obiecana dobra informacja, z której ucieszą się kierowcy. Otóż zlikwidowano parkomaty, które stały na parkingu Belga. Przypomnijmy, że opłaty za parkowanie pobierała prywatna firma. Na parkingu - części bliżej Biblioteki Śląskiej - zauważyliśmy na słupie jedyną pozostałą tablicę, która ostrzega, że parking jest płatny - ale chyba ktoś ją zostawił przez niedopatrzenie, bo wszystkie inne takie tablice zniknęły. Można więc przyjąć, że ten duży parking na razie jest bezpłatny, bo nie ma gdzie za niego zapłacić;-)

Osiedle tbs katowice kosmiczna wizualizacja 2

Może Cię zainteresować:

Katowice pozyskały 63 mln zł na nowe mieszkania. Wybuduje je KTBS. W najbliższych planach m.in. dwa osiedla

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Mad mick

Może Cię zainteresować:

Mad Mick serwował burgery w Katowicach od 13 lat. Lokal zostanie zamknięty. Właściciel, Kuba Faron, tłumaczy dlaczego

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2023

Nowa komenda miejska policji katowice 01

Może Cię zainteresować:

Powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W dzielnicy, gdzie bardzo się przyda

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon