Katowice będą gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorek w Unihokeju. Turniej zacznie się 31 sierpnia

31 sierpnia w Katowicach rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorek w Unihokeju. Do naszego miasta przyjedzie aż 16 drużyn z czterech kontynentów.

Pod koniec sierpnia w Katowicach rozpocznie się jedno z największych wydarzeń w historii polskiego unihokeja. Mowa o Mistrzostwach Świata Juniorek (rozgrywki do lat 19), w których rywalizować będzie aż 16 drużyn z 4 różnych kontynentów.

- W Katowicach stawiamy na różne dyscypliny sportu, które pozwalają dzieciom i młodzieży na wszechstronny rozwój fizyczny i sprawnościowy. Wierzymy, że poprzez sport młodzi ludzie mogą nauczyć się systematyczności, wytrzymałości, sumienności i zdrowej rywalizacji. W związku z tym niezmiernie cieszę się z faktu, iż do kolekcji wielkich wydarzeń sportowych odbywających się w Katowicach dołączają Mistrzostwa Świata Juniorek w Unihokeju – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- W Katowicach mamy rozgrywki na poziomie szkolnym i seniorskim w unihokeju. We wrześniu 2021 roku byliśmy gospodarzem międzynarodowego turnieju unihokeja mężczyzn „Polish Open”. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wierzę, że w przypadku Mistrzostw Świata Juniorek będzie podobnie – dodaje prezydent.

16 reprezentacji zagra w Mistrzostwach Świata w Katowicach

Do stolicy województwa śląskiego przyjedzie 16 reprezentacji z całego świata, by podczas pięciu dni powalczyć o miano mistrza świata. Wśród uczestników mistrzostw znajdą się reprezentacje takich krajów jak

  • Australia,
  • Nowa Zelandia,
  • Kanada,
  • Szwecja,
  • Szwajcaria,
  • Czechy,
  • obrońca mistrzowskiego tytułu – Finlandia.

Nie zabraknie również gospodarza turnieju i aktualnie szóstej drużyny świata – Polski.

Mistrzostwa rozpoczną się 31 sierpnia, a finał zaplanowany jest na 4 września. Polki mecze w fazie grupowej rozegrają na hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” przy ul. 11 Listopada 16, natomiast część spotkań będzie rozgrywana w hali ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131.

Harmonogram spotkań polskiej reprezentacji:

  • 31.08 (środa), godz. 19.00 Polska – Finlandia
  • 1.09 (czwartek), godz. 19.00 Polska – Niemcy
  • 2.09 (piątek), godz. 19.00 Polska – Szwajcaria

Miejsce i czas rozgrywania spotkań fazy play-off uzależnione będą od wyników w fazie grupowej.

Bilety na wybrane mecze dostępne są już w sprzedaży poprzez stronę internetową: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/unihokej/.

Pełny terminarz spotkań dostępny jest na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata Juniorek: https://floorball.sport/u19wfc2022/tournament/match-schedule/

ZOBACZ TEŻ:

Mecz polskiej reprezentacji

Może Cię zainteresować:

4 sierpnia 2022 start sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Katowicach i Gliwicach

Autor: Katarzyna Pachelska

01/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon