Katowice. Nowe całoroczne, zadaszone boisko powstanie przy ul. Bukowej. Będzie z niego korzystać Młoda GieKSa

Miasto Katowice poinformowało o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego boiska treningowego, które w sezonie jesienno-zimowym będzie zadaszane z wykorzystaniem hali pneumatycznej, tzw. balonem. Obiekt powstanie w mateczniku Gieksy, czyli przy ul. Bukowej. Będzie tam ćwiczyć Młoda GieKSa.

KAW
Boisko gks bukowa katowice

Zawodnicy Wielosekcyjnej Akademii „Młoda GieKSa” zyskają nowe możliwości rozwoju. Przy ul. Bukowej zostanie wybudowane nowe boisko treningowe, które w sezonie jesienno-zimowym będzie zadaszane z wykorzystaniem hali pneumatycznej, tzw. balonem. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022.

Aby zwiększyć komfort treningów najmłodszych dostępną infrastrukturę dostosujemy pod potrzeby Akademii Młodej Gieksy, w której na co dzień trenuje ponad 600 dzieci. Właśnie ogłaszamy przetarg na nowe boisko treningowe, które będzie zadaszane z wykorzystaniem hali pneumatycznej, tzw. balonem – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Najpierw projekt, potem roboty budowlane

Nowy obiekt powstanie obok istniejących już boisk treningowych, na terenie wykorzystywanym między innymi podczas rozgrzewek. Inwestycja zostanie przeprowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj, a efektem prac będzie boisko piłkarskie o polu gry 26x52m z nawierzchnią ze sztucznej trawy, zabezpieczone piłkochwytami, z systemem drenażu i oświetleniem zewnętrznym.

W okresie jesienno-zimowym montowana będzie hala pneumatyczna o szerokości 29 metrów i długości 61 metrów, której wysokość sięgnie około 8-9 metrów. Tzw. balon również zostanie wyposażony w oświetlenie. Dodatkowo wykonana zostanie modernizacja terenów zielonych, które służyć będą przeprowadzaniu rozgrzewek i treningów piłkarskich.

- Dzięki uwzględnieniu w przedmiocie realizacji zadania inwestycyjnego hali pneumatycznej, warunki atmosferyczne nie będą wpływać na harmonogram i jakość realizowanych treningów. Realizacja inwestycji będzie możliwa po wyborze wykonawcy. Postępowanie przetargowe już trwa – tłumaczy Jarosław Łuczyński, dyrektor ds. inwestycji kubaturowych w Katowickich Inwestycjach S.A.

Zainteresowani inwestycją wykonawcy mogą składać oferty w postępowaniu przetargowym - ten etap potrwa do 16 lutego 2024 r. Następnie komisja przeanalizuje złożone oferty, a wybrany wykonawca będzie miał 11 miesięcy na zrealizowanie inwestycji i przekazanie jej do odbioru. Czas ten ma być liczony od daty podpisania umowy. Na odbiory inwestycji przewidziano do 3 miesięcy.

Intensywne prace na placu budowy miejskiego kompleksu sportowego

Jednocześnie trwają intensywne prace przy budowie miejskiego kompleksu sportowego w Załęskiej Hałdzie, który będzie składał się zarówno ze stadionu piłkarskiego, jak i hali widowiskowo-sportowej. Oprócz tego, w ramach pierwszego etapu inwestycji, powstają też boiska treningowe, miejsca parkingowe oraz niezbędna infrastruktura drogowa. Konstrukcja hali została już w pełni zamontowana i w tej części obiektu trwają intensywne prace wykończeniowe. Cały czas prowadzone są również roboty instalacyjne, m.in. związane z oświetleniem, instalacją wodno-kanalizacyjną, centralnym ogrzewaniem. Z kolei na zewnątrz wykonywana jest elewacja, attyka, trwa także montaż okien.

Projekt pn.: "Budowa Stadionu Miejskiego w Katowicach - konstrukcja żelbetowa stadionu piłkarskiego" zrealizowano przy pomocy dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Odporności w 2023 roku w wysokości 23.673.058,00 zł. Pierwszy etap budowy stadionu ma być gotowy w II połowie roku.

Gabriela grabowska gks katowice

Może Cię zainteresować:

Gabriela Grzybowska nową piłkarką GKS-u Katowice. Dołączyła do drużyny Mistrzyń Polski

Autor: Katarzyna Pachelska

25/01/2024

21 mln zl na kluby sportowe w katowicach 2024 8

Może Cię zainteresować:

21 mln zł na kluby sportowe w Katowicach. Najwięcej pieniędzy ponownie otrzyma GieKSa. Są też środki na popularyzację sportu

Autor: Szymon Karpe

20/01/2024

Plan rojst 3 sezon katowice zadole 2

Może Cię zainteresować:

Kręcony też w Katowicach serial "Rojst. Millenium" zadebiutuje na platformie Netflix 28 lutego 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon