Katowice. Policjanci uratowali z pożaru niepełnosprawną seniorkę, poruszającą się na wózku inwalidzkim

Tym katowickim policjantom należą się wielkie brawa. Sierżant Oliwia Zyg i posterunkowy Wojciech Górecki nie zawahali się i pomimo gęstego dymu i ognia weszli do objętego pożarem mieszkania w Katowicach i uratowali z niego niepełnosprawną seniorkę.

W sobotnie (18 listopada 2023 r.) popołudnie dyżurny z Komisariatu Policji I w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Wilimowskiego w centrum Katowic. Kobieta, mieszkająca ze swoją babcią, prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął jej mieszkanie, uniemożliwiając ucieczkę niepełnosprawnej ruchowo seniorce. Zgłaszająca nie potrafiła udźwignąć babci, aby móc ją ewakuować.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Pomimo gęstego dymu i ognia, weszli do mieszkania i jeszcze przed przyjazdem strażaków sierżant Oliwia Zyg i posterunkowy Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar.

- Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna - informuje Komenda Miejska Policji w Katowicach. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść ze względu na nagrzanie ubrań znajdujących się w pobliżu pieca kaflowego i ich zapłon. Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych, strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów, tak aby kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania - dodają policjanci.
Smieciarka katowice 01

Może Cię zainteresować:

Ups! Śmierciarka z katowickiego MPGK zaliczyła zjazd ze skarpy do rowu. Utrudnienia na ul. Milowickiej

Autor: Katarzyna Pachelska

15/11/2023

Policja kajdanki

Może Cię zainteresować:

Katowice. Ojciec zostawił w nocy 5-letniego syna w samochodzie i poszedł bawić się do dyskoteki. Dziecko płakało, zamknięte w aucie

Autor: Katarzyna Pachelska

14/11/2023

Automatyczny parking w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Instruktażowy film pomoże kierowcom obsłużyć automatyczny parking w Katowicach

Autor: Michał Wroński

12/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon