Katowice. Pseudokibice katowickiej drużyny napadli i okradli kibica Ruchu Chorzów i jego rodzinę

Trójka pseudokibiców katowickiej drużyny piłkarskiej napadli i okradli kibica chorzowskiej drużyny oraz jego rodzinę. Grozi im 5 lat za kratkami.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, jadąc na interwencję, zauważyli na jednej z ulic Osiedla Tysiąclecia grupkę chłopaków szarpiących starszego mężczyznę i kobietę w średnim wieku. Stróże prawa zatrzymali się i ruszyli na pomoc parze. Zatrzymali trójkę mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu chcieli odjechać z miejsca zdarzenia.

Kibic Ruchu Chorzów zaatakowany przez kiboli katowickiej drużyny

Szybko wyjaśniło się, dlaczego 59-letni mężczyzna został napadnięty przez krewkich młodzieńców. Bo... był ubrany w barwy klubowe chorzowskiej drużyny piłkarskie. Podejrzani szarpali się z nim i chcieli zdjąć mu koszulkę z barwami klubowymi Ruchu Chorzów (choć te dwie drużyny grają przecież w innych ligach obecnie - przyp. red.).

Agresja napastników została również skierowana w stronę towarzyszącej mężczyźnie partnerki i ich 13-letniego syna. W trakcie szamotaniny chłopcu skradziono szalik z barwami chorzowskiej drużyny piłkarskiej, który później policjanci znaleźli w samochodzie zatrzymanych. W wyniku agresji mężczyzn na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Mężczyźni w wieku 18, 19 i 27 lat zostali finalnie zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód przedstawiła im zarzuty rozboju i usiłowania rozboju stanowiącego wypadek mniejszej wagi. 18-latek odpowie również za posiadanie narkotyków. Na czas trwającego postępowania wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Zastosowano również poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.

Rondo Piotrowice 3

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna na hulajnodze potrącony przez autobus w Katowicach-Piotrowicach

Autor: Patryk Osadnik

18/09/2023

Skradzione auto sok 03

Może Cię zainteresować:

Katowiccy sokiści znaleźli przy torach samochód z przebitymi oponami. Okazało się, że został skradziony kilka dni temu

Autor: Katarzyna Pachelska

16/09/2023

Rajd slaska katowice 03

Może Cię zainteresować:

Rowerzyści wjechali na trasę rajdu samochodowego w Katowicach. Dostali 3000 zł mandatów

Autor: Katarzyna Pachelska

11/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon