Rowerzyści wjechali na trasę rajdu samochodowego w Katowicach. Dostali 3000 zł mandatów

Dwaj rowerzyści, którzy wjechali na trasę rajdu samochodowego, odbywającego się 8 września 2023 r. na ulicach Katowic, zostali ukarani sowitymi mandatami.

W miniony piątek, 8 września 2023 r. niektóre katowickie ulice przekształciły się w trasę jednego z odcinków Rajdu Śląska. O godzinie 15.00 katowicka drogówka wyłączyła z ruchu część ulic w okolicy katowickiego Spodka, a organizator zabezpieczył trasę.

Jednak to nie powstrzymało dwóch rowerzystów do wjechania na trasę wyścigu. Na jednym ze skrzyżowań, na którym mundurowi kierowali ruchem, dwóch obcokrajowców nie zastosowało się do wydawanych przez policjantów sygnałów i wjechało na trasę wyścigu w kierunku "pod prąd".

Do zdarzenia doszło około 20.00, czyli w czasie, gdy odbywał się już regularny przejazd wyścigówek. Szybka reakcja mundurowych z katowickiej drogówki zapobiegła niebezpieczeństwu.

Za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez policjanta kierującego ruchem, 24 i 23-letni mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 3000 złotych.

Straż miejska

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna próbował przekupić strażnika miejskiego. Proponował mu... 50 złotych za swoje wykroczenie

Autor: Redakcja

07/09/2023

Złodziej perfumów

Może Cię zainteresować:

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości złodzieja. Ukradł perfumy za kilkaset złotych

Autor: Redakcja

03/09/2023

Podejrzany kradziez katowice ch dabrowka

Może Cię zainteresować:

Katowice. Skorzystał z okazji i zabrał laptopa z bagażnika otwartego samochodu na parkingu CH Dąbrówka. Teraz szuka go policja

Autor: Katarzyna Pachelska

29/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon