Katowice. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 w dzielnicy Koszutka mają nowe wielofunkcyjne boisko

Zakończyła się przebudowa wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23 w Koszutce. To kolejna inwestycja w Katowicach w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców. Wartość zrealizowanych robót przekroczyła 2,3 mln zł.

Dzisiaj, w czwartek 2 listopada 2023 r., odbyło się oficjalne otwarcie odnowionego wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23 przy ul. Iłłakowiczówny 13 w dzielnicy Koszutka w Katowicach.

- W Katowicach mocno stawiamy na rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców. W ostatnich latach uruchomiliśmy trzy miejski baseny oraz kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Katowiczanie chętnie korzystają również z licznych obiektów przyszkolnych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.Kolejne boisko szkolne będzie wykorzystywane przed uczniów i przedszkolaków, a także mieszkańców Koszutki. Właśnie zakończyliśmy wartą ponad 2 mln zł modernizację wielofunkcyjnego boiska przy ul. Iłłakowiczówny – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji boisko wielofunkcyjne zostało gruntownie przebudowane. Wymieniona została instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe. Umocniono znajdującą się przy boisku skarpę oraz przebudowano prowadzące na boisko schody. Na samej płycie boiska wydzielono:

  • pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę oraz siatkówkę/tenisa ziemnego z wykorzystaniem słupków umożliwiających zmianę wysokości siatki,
  • dwa boiska do piłki ręcznej z możliwością korzystania jako jedno boisko do piłki nożnej,
  • trzytorową bieżnię o długości 60 m,
  • nabieg do skoków w dal.

Boiska zostały wyposażone w elementy takie jak bramki, kosze itp. Wymienione zostały także piłkochwyty.

- W czasie godzin pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 boisko będzie służyło realizacji zajęć sportowych dla uczniów szkoły oraz wychowanków przedszkoli, a więc będzie integrowało środowisko całej placówki. Po zakończeniu zajęć boisko, które jest objęte monitoringiem wizyjnym, będzie dostępne dla mieszkańców do użytkowania zgodnie z regulaminem – mówi Justyna Franczak - p.o. dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 w Katowicach. – Jego powierzchnia pozwala nie tylko na prowadzenie rozgrywek w różnych dyscyplinach sportowych, ale jestem przekonana, że będzie również pozwalała na organizację wydarzeń kulturalnych i innych wpływając przez to na integrację całej naszej lokalnej społeczności – dodaje.

Umowa na realizację inwestycji zawarta z Przedsiębiorstwem Handlowo Usługowym „Gawlik” Paweł Gawlik została podpisana we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z jej zapisami prace miały się zakończyć w IV kwartale 2023 r. Całkowity koszt przebudowy boiska wraz zagospodarowaniem przylegającego terenu wyniósł ponad 2,3 mln zł. Powierzchnia terenu objętego inwestycją to 3,5 tys. m2, przy czym sama nawierzchnia poliuretanowa zajmuje 3,2 tys. m2.

Wizualizacja hala hub katowice

Może Cię zainteresować:

Połączenie nowoczesności z historyczną przestrzenią – znamy wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną dla II etapu Hubu gamingowo-technologicznego przy Nikiszowcu

Autor: Redakcja

02/11/2023

Szkola pawilonowa katowice koszutka jurand jarecki 4

Może Cię zainteresować:

"Pawilonówka" w Koszutce. Jedyna taka szkoła w Katowicach. Nowoczesność made in PRL sprawdza się do dzisiaj

Autor: Katarzyna Pachelska

23/10/2023

Niebieskie bloki katowice jurand jarecki 24

Może Cię zainteresować:

W Katowicach słynne niebieskie bloki były już żółte, a teraz są... szare. Na szczęście trójkątne balkony zostały, tylko że już nie są białe

Autor: Katarzyna Pachelska

29/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon