Katowice. Udawał, że chce kupić łańcuszek u jubilera. Wyrwał go ekspedientce z rąk i zwiał z nim do... lombardu

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież zuchwałą u jubilera. Mężczyzna w sklepie jubilerskim, oglądając biżuterię, wyrwał ekspedientce sklepu zloty łańcuszek i wybiegł z nim ze sklepu. Policja szybko złapała amatora złotych precjozów.

Zdjęcie ilustracyjne Śląska Policja
Areszt

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież zuchwałą. Do zdarzenia doszło w sklepie jubilerskim przy ulicy Jankego (dzielnica Piotrowice-Ochojec) w Katowicach.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 30-latek wszedł do sklepu jubilerskiego i poprosił ekspedientkę o pokazanie mu złotego łańcuszka. Chciał jakoby kupić właśnie taki przedmiot. Jednak okazało się, że nie miał dobrych zamiarów. Wyrwał kobiecie łańcuszek z ręki i uciekł.

Pan jednak nie okazał się geniuszem przestępstwa, bo zaledwie chwilę policjantom zajęło ustalenie jego tożsamości i złapanie go. Ekspedientka dokładnie opisała jego wygląd, a jego fizjonomię zarejestrowały dodatkowo kamery monitoringu.

Mało tego, policjanci po zatrzymaniu 30-latka znaleźli przy nim nie tylko skradziony łańcuszek, ale też inną biżuterię, która może pochodzić z przestępstw.

Skradziony łańcuszek u jubilera mężczyzna próbował sprzedać w lombardzie. Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyznę na miesiąc. Za kradzież zuchwałą grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Zatrzymany zabojstwo katowice

Może Cię zainteresować:

Zabójstwo w Katowicach. 67-latek zabił swoją o kilka lat młodszą znajomą. Sam zadzwonił na policję

Autor: Katarzyna Pachelska

07/03/2024

Katowice sprzatanie smieci 02

Może Cię zainteresować:

"Zaśmieciarze" leśni i przydrożni to w Katowicach plaga. Po zimie zostały tony śmieci

Autor: Katarzyna Pachelska

05/03/2024

Tory Katowice

Może Cię zainteresować:

75-letni mężczyzna potrącony przez pociąg w Katowicach w okolicach ulicy Grottgera. Pociągi opóźnione

Autor: Katarzyna Pachelska

04/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon