Katowice. Włamał się do mieszkania, gdzie przebywała sama 8-letnia dziewczynka. Mężczyzna został aresztowany

Taka sytuacja to koszmar każdego rodzica. Nawet nie chcą sobie wyobrażać, że do mieszkania, gdzie samo przebywa ich kilkuletnie dziecko, mógłby wtargnąć obcy mężczyzna. Tak się jednak stało w Katowicach.

Unsplash (zdjęcie ilustracyjne)
Drzwi unsplash

Do zdarzenia doszło 18 stycznia 2024 r. w jednym z mieszkań w katowickiej dzielnicy Bogucice. Właścicielka mieszkania wyszła na szybkie zakupy do pobliskiego osiedlowego sklepiku, pozostawiając 8-letnią córkę na chwilę w domu.

Zabrał klucze z wózka. Włamał się do mieszkania, by je okraść

Jak ustalili policjanci, kobieta zamknęła drzwi na klucz i jak miała w zwyczaju, klucze wrzuciła do torby wózka dziecięcego, który stał na korytarzu domu, obok jej mieszkania. Kiedy była na zakupach, pozostawione w torbie klucze znalazł 33-letni mężczyzna. Użył ich do otwarcia mieszkania. Zwietrzył okazję i chciał ukraść cenne rzeczy z tego lokum.

Nie spodziewał się jednak, że mieszkanie nie będzie puste. 8-letnia córka właścicielki spłoszyła go swoją obecnością. Zbiegł z miejsca zdarzenia, a dziewczynce nic się nie stało na szczęście.

33-latek został zatrzymany przez policję

Jej matka po powrocie do domu zadzwoniła na policję, opisując całe zdarzenie. Okazało się, że jedna z sąsiadek była na tyle przytomna, że zrobiła uciekającemu mężczyźnie zdjęcie. Na miejsce zostali alarmowo wysłani policjanci katowickiego oddziału prewencji, którzy - jak podkreśla Komenda Miejska Policji w Katowicach - już 6 minut po zgłoszeniu byli na miejscu.

Czynności w sprawie prowadzą kryminalni Komisariatu Policji II w Katowicach, którzy ustalili tożsamość 33-latka i go zatrzymali. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kolizja katowice dk86 29 stycznia 2024 02

Może Cię zainteresować:

Seria wypadków i kolizji w Katowicach w poniedziałek 29 stycznia 2024. Samochody porozbijane na DTŚ, DK86

Autor: Katarzyna Pachelska

29/01/2024

Ukradl koledze z pracy karty bankomatowe

Może Cię zainteresować:

Ukradł koledze z pracy karty bankomatowe i płacił za zakupy. 54-latek z Katowic usłyszał 21 zarzutów

Autor: Redakcja

23/01/2024

Karetka pogotowia

Może Cię zainteresować:

Podtrucie czadem w Katowicach. W sumie cztery osoby odwiedziono do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon