Ukradł koledze z pracy karty bankomatowe i płacił za zakupy. 54-latek z Katowic usłyszał 21 zarzutów

Taki kolega z pracy to na pewno nie "skarb"... 54-latek z Katowic ukradł dokumenty i karty bankomatowe, a następnie wydał prawie 600 zł na zakupy w różnych sklepach. Zatrzymany usłyszał 21 zarzutów za które grozi mu do 10 lat za kratkami.

Katowice Bez Barier
Ukradl koledze z pracy karty bankomatowe

Do zdarzenia doszło w jednym z katowickich zakładów pracy. Mężczyzna ukradł rzeczy należące do innego pracownika. Jego łupem padł dowód osobisty, a także dwie karty bankomatowe. Jeszcze tego samego dnia, podejrzany dokonał 20 płatności za zakupy skradzionymi kartami płatniczymi na kwotę prawie 600 zł. Pilnował przy tym, aby za jedna zapłata nie przekraczała 50 zł. Mężczyzna zrobił zakupy w sklepach na terenie Katowic, Chorzowa i Świętochłowic.

Kryminalni z IV komisariatu w toku prowadzonych czynności ustalili tożsamość mężczyzny i go zatrzymali. Niestety nie odzyskano skradzionych dokumentów, gdyż mężczyzna pozbył się ich. Zatrzymanemu przedstawiono 21 zarzutów. 54-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Za kradzież dokumentów i kart bankomatowych oraz płatność cudzymi kartami płatniczymi, a także pozbycia się skradzionych dokumentów, podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Karetka pogotowia

Może Cię zainteresować:

Podtrucie czadem w Katowicach. W sumie cztery osoby odwiedziono do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2024

Narkotyki

Może Cię zainteresować:

Cztery osoby z narkotykami, w tym 15-letni chłopak, zatrzymane jednego dnia w śródmieściu Katowic

Autor: Redakcja

19/01/2024

Kradziez perfum w katowicach 5 grudnia 2023

Może Cię zainteresować:

Ukradł perfumy za ponad 5000 zł w CH 3 Stawy. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

18/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon