Katowice. Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym. Dwie osoby poszkodowane. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

W Katowicach w budynku wielorodzinnym przy ul. Chemicznej 1 wybuchł gaz z butli gazowej. Trwa akcja straży pożarnej.

AKTUALIZACJA:

Po przeszukaniu gruzowiska nie ujawniono obecności innych osób. Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o wyłączeniu obiektu z użytkowania. Mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze. Działania zakończono o godz. 15:40.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, w budynku wielorodzinnym przy ul. Chemicznej 1 w Katowicach Szopienicach nastąpił wybuch gazu z butli gazowej.

Wybuch gazu z butli w kamienicy przy ul. Chemicznej w Szopienicach

- O godz. 9.33 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w 4-kondygnacyjnym budynku wielorodzinnym murowanym przy ul. Chemicznej nastąpił wybuch gazu z butli znajdującej się w mieszkaniu na ostatniej kondygnacji - relacjonuje brygadier Aneta Gołębiowska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W wyniku wybuchu dwie osoby zostały poszkodowane. Jedna z nich, starszy pan, została ewakuowana z budynku przez strażaków i przekazana ratownikom z Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz przewieziona do szpitala.

- Strażacy przeprowadzili również ewakuację pozostałych mieszkańców budynku. W sumie ewakuowano 20 osób. Obecnie mieszkanie na ostatnim piętrze, w którym doszło do wybuchu jest przeszukiwane przez Grupę Poszukiwawczo-Ratunkową z Jastrzębia-Zdroju pod kątem obecności innych osób - wyjaśnia kapitan Rafał Gruszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Poszkodowani mieszkańcy są ogrzewani w podstawionym autobusie.

Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej. Zastępy z JRG I,II,III, OSP Szopienice, OSP Dąbrówka mała, KM PSP Katowice oraz KW PSP Katowice.

Ulica Wiosny Ludów korkuje się w związku z dużą liczbą wozów straży, zadysponowanych do tej akcji.

Przypomnijmy, że rok temu, 27 stycznia 2023 r. Szopienicami wstrząsnął wybuch gazu w budynku należącym do plebanii parafii ewangelicko-augsburskiej. Więcej: Dwie ofiary śmiertelne wybuchu gazu w budynku w Katowicach Szopienicach

Przekroczenie predkosci chorzow 01

Może Cię zainteresować:

Złapała go policja, bo jechał 13 km/h za szybko. Okazało się, że to najmniejsze przewinienie katowiczanina

Autor: Katarzyna Pachelska

06/01/2024

Kradziez mercedesa

Może Cię zainteresować:

Katowice. Zwinął ciężarowego mercedesa, bo "chciał sobie pojeździć". Po drodze ukradł paliwo ze stacji i zderzył się z innym autem

Autor: Katarzyna Pachelska

05/01/2024

Pozar strzelcow bytomskich katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pożar w kamienicy w Katowicach. Konieczna była ewakuacja matki z trójką dzieci

Autor: Katarzyna Pachelska

04/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon