Katowice. Zburzą biurowiec, by powiększyć park handlowy Fabryka Park w Piotrowicach. Będzie więcej sklepów

Nie minęło kilka miesięcy od otwarcia nowego parku handlowego Fabryka Park w Katowicach, a jego inwestor już planuje budowę kolejnej części. W tym celu najpierw musi jednak zburzyć mały biurowiec.

Nowy park handlowy pod nazwą „Fabryka Park”, zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Piotrowice, został otwarty w grudniu 2023 roku. Wcześniej, bo w listopadzie, pracę zaczął market Kaufland, który znajduje się tuż przy parku handlowym.

Park handlowy Fabryka Park działa od kilku miesięcy w Katowicach Piotrowicach

Fabryka Park to pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate, dewelopera odpowiedzialnego za takie projekty jak m.in. kompleks biurowy .KTW, Osiedle Franciszkańskie czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica. Grupa TDJ jest też właścicielem Famuru.

Park handlowy znajduje się w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, przy Rondzie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, i niedaleko stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn. To dawny teren firmy Famur (która dalej działa w sąsiedztwie, jest tu m.in. hala Famuru, ale i dwa małe biurowce). Na tym terenie Famur miał wybudować duży biurowiec, ale z tych planów nic nie wyszło. Więcej: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market

Dziś w Fabryka Park działa już większość sklepów:

  • dyskonty niespożywcze Action i TEDi,
  • salon z artykułami wyposażania wnętrz Jysk,
  • sklep z produktami spożywczymi, drogeryjnymi i dekoracyjnymi Dealz,
  • sklep RTV AGD Media Expert
  • sklep zoologiczny Maxi Zoo,
  • drogeria Rossmann,
  • punkt optyczny Ziko Optyk,
  • sklep z tradycyjnymi, lokalnymi produktami Bacówka,
  • dyskont Woolworth (pierwszy sklep tej sieci w Katowicach, więcej: Pierwszy w Katowicach sklep Woolworth już otwarty. Zobaczcie co i za ile można tu kupić)
  • piekarnia, cukiernia i kawiarnia Kłos

Do otwarcia szykuje się punkt banku ING.

Fabryka Park będzie powiększony. Biurowiec do rozbiórki

Tymczasem wjeżdżając od strony ul. Armii Krajowej widać, że część terenu Fabryka Park jest ogrodzona i trwają tam prace ziemne. To początek budowy II etapu parku handlowego Fabryka Park. Będzie ona zlokalizowana również na planie litery L, ale bliżej właśnie ul. Armii Krajowej.

By wznieść nowe pawilony, inwestor musi zburzyć jeden z dwóch niedużych biurowców Famuru, ten bliżej Kauflandu. Zresztą widać już, że budynek jest wybebeszony i niedługo wjedzie ciężki sprzęt, by go zburzyć. Famurowi zostanie więc tylko jeden biurowiec, ten bliżej Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Park handlowy bochenskiego katowice 01

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowy park handlowy przy ul. Bocheńskiego szykuje się do otwarcia. Wiemy, kiedy zacznie działać sklep Media Expert

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2024

Park malownik wantuly katowice 28

Może Cię zainteresować:

Nowy park Malownik w Katowicach powstał na bagnach. Park przy Wantuły ma kilka ciekawych rozwiązań. Zobaczcie foto i wideo

Autor: Katarzyna Pachelska

28/04/2024

Beboki w sejmie ewa kolodziej

Może Cię zainteresować:

Sejm debatuje o języku śląskim. Wtem na mównicę wchodzi posłanka Ewa Kołodziej i... przedstawia beboki

Autor: Szymon Karpe

25/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon