Katowicka restauracja działała 2,5 miesiąca. Zamknęła się, bo właściciele dostali 16 tys. zł rachunku za prąd

Otworzyli się 16 września 2022. W niedzielę 4 grudnia właściciele restauracji SOMI ogłosili, że są zmuszeni zamknąć na jakiś czas swój biznes. Bezpośrednią przyczyną był horrendalnie wysoki rachunek za prąd - prawie 16 tysięcy złotych.

Katowicka restauracja SOMI znajduje się przy ul. Wojewódzkiej w Katowicach. To nowy lokal, którego właścicielami są Ukraińcy. Nieduży lokal został otwarty zaledwie 16 września 2022 roku. Specjalizuje się w pizzy oraz czeburekach, czyli daniu niezwykle popularnym w Ukrainie i w Azji Środkowej.

W niedzielę 4 grudnia 2022 r. właściciele SOMI ogłosili na profilu restauracji na Facebooku, że są zmuszeni zamknąć na razie restaurację.

"Kochani, jak wiecie, sytuacja gospodarcza jest bardzo trudna dla małych nowo powstałych przedsiębiorstw. Przykro nam to mówić, ale jesteśmy również dotknięci tą sytuacją, która zmusza nas by przemyśleć i na chwilę zamknąć drzwi SOMI. Nie jest tajemnicą, że ceny energii elektrycznej poszybowały w górę. Nas też nie ominęło. Tym razem otrzymaliśmy fakturę w wysokości 16 000 zł, czyli 8 razy więcej niż zwykle" - czytamy w ich oświadczeniu.

Jednak właściciele nie tracą ducha. Piszą: "Ale co nas nie zabije, to nas wzmocni! Wierzymy, że już niedługo będziemy dalej przygotowywać dla Was najsmaczniejsze czebureki, więc się nie żegnamy, a mówimy do zobaczenia!".

Ten nieduży lokal specjalizował się w pizzy (typu rzymskiego) oraz w czeburekach, czyli tradycyjnym daniu Tatarów krymskich, popularnym też wśród ludów tureckich i mongolskich. To takie wielkie pierogi z nadzieniem z mięsa wołowego (2 sztuki kosztowały 19 zł) lub serem (18 zł), a w SOMI - też z mięsem i serem (20 zł). Była też wersja wege (18 zł). W SOMI czebureki były podawane z pomidorkami i sosem na bazie śmietany ze szczypiorkiem. W lokalu przy Wojewódzkiej można było zjeść też 9 rodzajów pizzy, od Margherity (25 zł) po Contadinę z pancettą (38 zł) czy Sicilianę (42 zł) z anchois, kaparami. Z ciekawych napojów - mieli Raf Coffee (18 zł) z syropem waniliowym i śmietanką.

Kozaczki bistro Katowice 9

Może Cię zainteresować:

Bistro ukraińskie Kozaczki otwiera się 1 grudnia w Katowicach. W menu m.in. barszcz, pielmieni, kotlet po kijowsku, czebureki

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2022

Max Premium Burgers Katowice wizualizacja 1

Może Cię zainteresować:

Pierwsza restauracja szwedzkiej sieci Max Premium Burgers w Katowicach już na ukończeniu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon