Kiedy w końcu przestanie wiać? To już druga niedziela pod rząd z silnym wiatrem

Znowu nawiedził nas silny wiatr. Co prawda nie tak dokuczliwy jak orkan sprzed tygodnia, ale i tak daje się we znaki. Kiedy się skończy?

IMGW
Screenshot meteo imgw

Weekend 4-6 lutego 2022 r. przyniósł zmienną pogodę. Przechodzące po sobie ciepłe i chłodne fronty atmosferyczne, związane kolejno z niżami Quenna i Roxana, dają sporo opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. W niedzielę rano znowu zrobiło się dość wietrznie, ale na szczęście nie tak, ja było w zeszły weekend.

Więcej o ostatnim orkanie: Orkan Nadia przeszedł przez województwo śląskie i uszkodził 193 dachy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed rozproszonymi burzami.

Wiatr znowu daje się we znaki

W niedzielę Polska nadal będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i w rejonie Islandii. Z zachodu na wschód przemieści się kolejny układ frontów. Będzie napływać powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze. Możliwe wahania ciśnienia.

Dla woj. śląskiego w niedzielę 6 lutego 2022 r. prognozowane jest zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni, przy opadach śniegu powodujący zawieje, miejscami zamiecie śnieżne.

Czeka nas wietrzny wieczór

Wg symulacji siły wiatru IMGW, silny wiatr w niedzielę na terenie woj. śląskiego ma stopniowo zanikać od godz. 12, ale będzie to zaledwie kilkugodzinny względny spokój, bowiem pod wieczór, od godz. 18 wiatr znowu przybierze na sile. Niestety, czeka nas wietrzny późny wieczór i wczesna noc, podmuchy zaczną słabnąć od godz. 1 w nocy. Dobra wiadomość jest taka, że rano w poniedziałek już będzie spokojnie.

Za to przyszły tydzień zapowiada się natomiast wyjątkowo ciepło. Od zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze, w połowie tygodnia na zachodzie kraju spodziewać się możemy nawet około 11°C.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Silny wiatr oraz burze w dniach 16-17 02 2022

Z zachodu nadciąga potężna wichura!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Prognoza pogody na weekend 10-11 lipca

Prognoza pogody na weekend. Na słońce nie ma co liczyć

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Katowice drogi

750 ton soli, 30 pługoposypywarek. Katowice...