Pierwszy sklep autonomiczny Żabki zostanie otwarty w centrum Katowic. Nie będzie tam obsługi

Sklepy bezobsługowe, czyli bez sprzedawców, to nowy pomysł sieci franczyzowej Żabka. Działają już w 6 polskich miastach. W Katowicach też będzie taki sklep. Już nawet jest prawie gotowy.

Szyld mają też zielony, jak zwykłe Żabki. Ale zamiast napisu "Żabka", jest "Żappka" - tak jak nazwa aplikacji tej sieci. To punkty Żabka Nano, czyli bezobsługowe sklepy, których sieć chce rozwinąć w najbliższych latach Żabka.

Obecnie działają one w 6 miastach:

  • Poznaniu,
  • Gdańsku,
  • Krakowie,
  • Sopocie,
  • Warszawie,
  • Piasecznie.
- W najbliższym czasie planujemy otwarcie kolejnych sklepów bezobsługowych – w tym także w Katowicach - informuje Biuro Prasowe Żabki.

Sklep autonomiczny Żabki przy ul. Warszawskiej w Katowicach

Już wiadomo, gdzie w naszym mieście będzie pierwszy autonomiczny sklep tej sieci - przy ul. Warszawskiej, tuż obok gmachu Narodowego Banku Polskiego, czyli blisko Uniwersytetu Śląskiego i ulicy Bankowej. Widać już szyld "Żappka", nawet w środku są już wyłożone towary na półkach.

- Wybór nowych lokalizacji jest wspierany wieloma narzędziami, m.in. badającymi potrzeby klientów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Mamy możliwość przeanalizowania każdej potencjalnej lokalizacji w Polsce pod kątem kilkuset parametrów, w tym m.in. rentowności placówki w danej okolicy, kosztów adaptacji czy potencjału zakupowego w sąsiedztwie - tłumaczy tę lokalizację Biuro Prasowe Żabki.

Aby coś kupić, trzeba mieć aplikację i Zappka Pay

Żabki Nano są otwarte przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (z krótką przerwą techniczną w nocy). Grupa Żabka stworzyła ten koncept, by klienci mogli szybko, nawet w ciągu kilku sekund, kupić przekąski lub napoje, bez kolejek, bez gotówki ani kontaktu z obsługą. By zrobić zakupy wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka i aktywną usługą Żappka Pay. Asortyment jest tam ograniczony, sporo napojów, przekąsek, kanapek. Mleka i jajek tu nie uświadczymy.

To nie jedyna nowość, jaką ostatnio wprowadziła ta sieć. Otóż zorganizowała tzw. sklepy Nano typu store-in-store (czyli sklep w sklepie), zlokalizowane na terenie innych sklepów (przykładem jest Żabka Nano na terenie sklepu Decathlon w Piasecznie), do których wejście i zakupy umożliwia karta płatnicza oraz podanie przez klienta numeru telefonu, na który wysyłane jest podsumowanie zakupów i rachunek.

Swoją drogą, to pomysł autonomicznych sklepów to w Katowicach nie jest coś zupełnie nowego. Wszak Społem przy swoim sklepie w Skarbku postawił takowy - wygląda jak spory automat. Niestety od dłuższego czasu nie działa...

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon