Kierowca autobusu brał antydepresanty. Potrącił śmiertelnie 19-latkę w Katowicach

31-letni Łukasz T., kierowca autobusu ZTM, który w sobotę 31 lipca 2021 r. w Katowicach śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę, był pod wpływem leków. Nie miał we krwi alkoholu czy narkotyków.

Nie milkną echa tragicznego zdarzenia, do którego doszło tuż przed godz. 6 rano w sobotę 31 lipca 2021 r. w rejonie ulic Mickiewicza i Stawowej w centrum Katowic.

Pisaliśmy o tym wcześniej: Katowice. Nie żyje 19-latka. Została śmiertelnie potrącona przez autobus na ul. Mickiewicza i 31-letni kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę usłyszał zarzuty

31-letni kierowca autobusu ZTM śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę. Przed autobusem, na ulicy, toczyła się bójka. Chuligani biegli również za i obok autobusu. Na filmie, który nagrała osoba stojąca niedaleko autobusu widać, jak kierowca rusza mimo że przed nim są ludzie. Autobus uderza w stojącą tyłem do niego młodą kobietę i wciąga ją pod podwozie. Kierowca autobusu odjechał z miejsca wypadku.

Kierowcy grozi nawet dożywocie

Katowiccy policjanci szybko zatrzymali mężczyznę. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa (uznano, że działał celowo) i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Prokuratura Rejonowa Katowice Północ wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kierowca, jak informowała w niedzielę 1 sierpnia, prokurator Monika Łata z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, przyznał się do zarzucanych mu czynów tylko częściowo.

Brał środki antydepresyjne i przeciwbólowe

- Stwierdził, że obawiał się o swoje życie i zdrowie. Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi, zarówno z prawej, jak i z lewej strony; dlatego ruszył autobusem - mówiła Monika Łata w czasie briefingu przed budynkiem katowickiej prokuratury.

Kierowcę autobusu przebadano pod kątem obecności w jego organizmie alkoholu, narkotyków i innych substancji. Okazało się, że w momencie tragicznego zdarzenia nie był ani pijany, ani pod wpływem narkotyków. Jednak, jak informuje katowicka prokuratura, opinia toksykologiczna wykazała, że Łukasz T. zażywał antydepresanty i środki przeciwbólowe. Trwają ustalenia, czy mogły mieć one wpływ na jego zachowanie.

Ofiara wypadku, 19-latka, pochodziła ze Świętochłowic. Osierociła dwójkę dzieci.

Informacje ze Świętochłowic znajdziesz na: www.ngs24.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon