Kierowca autobusu miejskiego aresztowany. Był pijany, potrącił autobusem kobietę

Ciąg dalszy bulwersującej sprawy pijanego w sztok kierowcy autobusu miejskiego, który potrącił kobietę na ulicy.

Śląska Policja
Aresztowanie kierowcy autobusu miejskiego, Dąbrowa Górnicza

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Hutniczej w Dąbrowie Górniczej w poniedziałek 27 września 2021 około godz. 14.

Pijany kierował autobusem miejskim w Dąbrowie Górniczej

Na miejsce został wezwany patrol ruchu drogowego dąbrowskiej policji. Gdy policjanci przybyli na Hutniczą, okazało się, że 56-letni mężczyzna, kierowca autobusu komunikacji miejskiej ZTM potrącił 51-letnią kobietę, która właśnie wsiadała do swojego samochodu.

Kobieta doznała uszczerbku na zdrowiu. Z obrażeniami głowy oraz barku trafiła do szpitala. Jak się okazało, kierowca autobusu był pijany w sztok, miał w organizmie aż ponad 3 promile alkoholu!

Kierowca autobusu aresztowany na 2 miesiące

Kierujący autobusu postawiono zarzut spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował go na okres 2 miesięcy.

Do tragicznego zdarzenia z udziałem kierowcy ZTM doszło również w lipcu w Katowicach: Katowice. Nie żyje 19-latka. Została śmiertelnie potrącona przez autobus na ul. Mickiewicza

Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmiesza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon