Kierowca z Katowic spowodował groźny wypadek w Mysłowicach. Dwie osoby przewieziono do szpitala

Kierowca z Katowic w niedzielę 10 grudnia spowodował groźny wypadek drogowy w Mysłowicach. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala, a nieuważnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę 10 grudnia 2023 r. około godz. 14.20 na skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej z Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach doszło do poważnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący mazdą 28-letni mieszkaniec Katowic, zjeżdżając z Obrzeżnej Zachodniej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w kierunku Giszowca volkswagenowi, którym kierował 43-latek z Mysłowic.

W wyniku zdarzenia kierujący i 43-letnia pasażerka volkswagena zostali przetransportowani do szpitala. Kierującemu mazdą stróże prawa zatrzymali prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Badania alkomatem potwierdziły, że kierowcy byli trzeźwi.

- Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że niskie temperatury oraz szybko nadchodzący zmrok wpływają negatywnie na widoczność. Pamiętajmy, by zawsze dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze i stosujmy się do obowiązującego oznakowania - mówią mysłowiccy policjanci.

Policjanci zwracają też uwagę, że to pierwszy wypadek od wprowadzenia ruchu okrężnego na tym skrzyżowaniu równo dwa lata temu. - Od 10.12.2021 roku odnotowaliśmy w tym miejscu 17 kolizji i jeden wypadek. Wcześniej, od 1.01.2019 roku do 9.12.2021 roku odnotowaliśmy 70 kolizji i 6 wypadków drogowych - dodają stróże prawa z Mysłowic.

Katowice strefa platnego parkowania 1

Może Cię zainteresować:

Nowa polityka parkingowa w Katowicach od 1 grudnia 2023. Widać pierwsze efekty. Opustoszał nawet plac Sejmu Śląskiego

Autor: Patryk Osadnik

01/12/2023

41 691450

Może Cię zainteresować:

Kobieta pobiła dwie panie na ulicy w Katowicach. Chciała im ukraść torebki. Teraz odpowie za rozbój

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2023

Kradziez perfum katowice podejrzany

Może Cię zainteresować:

Kolejny amator dobrych (i drogich) zapachów poszukiwany. Ukradł perfumy w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

07/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon