Kolejna firma przenosi się z niższego biurowca kompleksu .KTW przy Spodku do wyższego. To LKQ Europe

Firma LKQ Europe ogłosiła, że przedłuża umowę najmu w kompleksie biurowym .KTW w Katowicach. Od 2023 roku spółka będzie jednak kontynuować rozwój swojego Centrum Innowacji i Usług w wyższym biurowcu, .KTW II. Do tego zajmie większą powierzchnię niż do tej pory w .KTW I.

LKQ Europe to dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Jest spółką zależną LKQ Corporation, największego na świecie podmiotu zajmującego się recyklingiem samochodów.

LKQ Europe przenosi się do wyższego biurowca .KTW

LKQ Europe, z oddziałami w ponad 20 krajach, w których zatrudnia około 26 tys. osób, od 2011 roku zaopatruje w produkty 100 tys. niezależnych warsztatów samochodowych. Jest obecna w Katowicach od sierpnia 2021 roku. Centrum Innowacji i Usług to nowoczesny hub, który odpowiada za operacje administracyjne, rozwój cyfrowy i IT. Obecnie zajmuje 450 mkw. przestrzeni w niższym, pierwszym wybudowanym biurowcu kompleksu .KTW, czyli .KTW I. LKQ Europe od początku planowało powiększenie biura. Teraz ten plan wchodzi w życie – spółka zajmie na drugim i trzecim piętrze .KTW II powierzchnię pięć razy większą niż obecnie.

– Katowice, z nowoczesną infrastrukturą i dynamicznym rozwojem, są idealnym miejscem do pozyskiwania międzynarodowych talentów. Jestem przekonany, że LKQ Europe już jest częścią historii sukcesu tego miasta. Budynek .KTW był dla nas naturalnym wyborem – nie tylko ze względu na doskonałą lokalizację, lecz także jego oddziaływanie na środowisko. Z niecierpliwością czekamy na przeprowadzkę do nowego biura, dzięki której będziemy mogli jeszcze bardziej efektywnie wdrażać naszą strategię, związaną z digitalizacją i innowacjami. Do 2024 roku planujemy rozbudować nasz zespół do 250 osób, które będą wspierać biznes i naszych klientów w całej Europie. Szukamy najlepszych specjalistów, którym możemy zaoferować nowoczesną, służącą współpracy przestrzeń i międzynarodowe środowisko pracy - mówi Scott Bamber, Managing Director, Centrum Innowacji i Usług LKQ.

Przeprowadzka w 2023 roku

Zgodnie z nową umową, LKQ Europe pozostanie w .KTW II przez kilka lat. Nowa powierzchnia jest obecnie w budowie i została zaprojektowana przy wsparciu Colliers. Projekt jest już w fazie realizacji i będzie dostosowany do elastycznego i opartego na współpracy środowiska pracy.

– Proces wyboru powierzchni biurowej prowadzony był z pełnym zaangażowaniem ekspertów z naszej nowej platformy Colliers Define, którzy odpowiadają za projekt architektoniczny i nadzór nad wykonaniem nowej przestrzeni biurowej – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalna Colliers w Katowicach.

LKQ Europe otworzy swoje biuro w .KTW II w 2023 roku. Do przeprowadzki do najwyższego budynku Katowic przygotowują się również firmy PwC Service Delivery Center, Ammega, Rise.pl oraz SD Worx.

ZOBACZ TEŻ:

Widok z dachu biurowca DL Tower Katowice 3

Może Cię zainteresować:

Zachwycający widok na tonące w zieleni Katowice z DL Tower

Autor: Katarzyna Pachelska

22/05/2022

Osiedle Atal Olimpijska Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle wieżowców mieszkaniowych w Katowicach. Najwyższy będzie miał 38 kondygnacji

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Biura PwC Katowice KTW

Firma PwC zajęła 9 pięter wyższego biurowca .KTW. Zdjęcia

Wizualizacja biura Grant Thornton w Face2Face

Kolejna firma przenosi biuro do kompleksu Face2Face

Kompleks biurowców .KTW w Katowicach

Najwyższy budynek Katowic na finiszu

Global office park

Amerykański koncern otwiera biuro w Katowicach

Biurowce KTW w Katowicach Inwestycja TDJ Estate 3 1

Czarny biurowiec .KTW II ma dwóch kolejnych najemców

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Global Office Park w Katowicach

Global Office Park powstaje w błyskawicznym tempie