Nowe osiedle wieżowców mieszkaniowych w Katowicach. Najwyższy będzie miał 38 kondygnacji

Nowe osiedle, Atal Olimpijska, powstaje przy Strefie Kultury w Katowicach. Ujawniono, że będzie to kompleks 3 wieżowców mieszkaniowych. Najwyższy z nich ma mieć 38 kondygnacji (36 mieszkalnych i 2 techniczne). Będzie to najwyższy (pod względem położenia nad poziomem morza) budynek nie tylko w Katowicach, ale też na Śląsku.

Nowe osiedle wysokich wieżowców mieszkaniowych rośnie przy Strefie Kultury w Katowicach, przy ulicy Olimpijskiej. Dzisiaj, 28 czerwca 2022 r., inwestor, firma Atal z Cieszyna, przedstawił szczegóły projektu osiedla Atal Olimpijska.

Osiedle wieżowców Atal Olimpijska

- To jest nasze dzieło życia, osiedle, które będzie najlepszym osiedlem w Polsce. Inwestycja życia dla mnie - uważa Zbigniew Juroszek, prezes i właściciel firmy Atal.

- Ta inwestycja zmieni postrzeganie tej części śródmieścia - uważa Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Osiedle zaprojektowała pracownia Wojciecha Wojciechowskiego z Katowic. - Nad tym projektem pracowaliśmy w grupie 14 architektów 2 lata. Działka i geologia w tym miejscu są skomplikowane - mówi architekt.

Osiedle będzie się składać z 3 budynków, które są ustawione równolegle do siebie w układzie północ-południe. - Będą tu 3 elewacje ze spektakularnym widokiem, od 5 kondygnacji będzie się rozciągać piękna panorama Katowic, a przy dobrej pogodzie - też na góry - mówi architekt.

3 budynki wielofunkcyjne, na parterze 1700 m2 usług

  • A - 18 kondygnacji (60 m wysokości)
  • B - 38 kondygnacji (129 m wysokości)
  • C - 18 kondygnacji (60 m wysokości)

W sumie na osiedlu będzie 710 mieszkań, o powierzchni od 25 do 140 m2. Penthouse'y będą zlokalizowane na najwyższych piętrach wszystkich budynków.

- Staramy się, by oprócz budynków powstawała cała infrastruktura. To będą nie tylko budynki, ale nowe miejsce na mapie Katowic - mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal. - Budynek będzie wyglądał dokładnie tak, jak na wizualizacjach - obiecuje. - Na 38. kondygnacji - będzie taras widokowy, dostępny dla wszystkich mieszkańców osiedla, zabezpieczony szybami na wysokość 2 m - zapowiada Kliś.

Ceny od 9700 do 15300 zł za m2

Jak mówią przedstawiciele dewelopera, najwyższa wieża mieszkaniowa będzie też najwyższym budynkiem na Śląsku pod względem położenia n.p.m.

Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku. Planowane zakończenie całej inwestycji - pod koniec 2025 roku.

Osiedle zostanie postawione na działce o powierzchni 10 tys. m2. Powierzchnia użytkowa mieszkań - 47 tys. m2.

Na osiedlu przewidziano takie rozwiązania jak m.in.:

wentylowaną elewację,

panoramiczne przeszklenia logii,

szklane balustrady,

doskonałe nasłonecznienie z trzech stron świata.

Projekt przewiduje użycie nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, w tym m.in. płyt syste­mowych i ażurowych Stacbond – Champagne Metallic oraz tynku Mosaic Superfine z dodatkiem miki.

28 czerwca zacznie się sprzedaż mieszkań. - Ceny są uzależnione od od 9700 do 15300 zł za m2 brutto za stan deweloperski - mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.

Pierwsza Dzielnica w Katowicach. II etap. Wizualizacje

Może Cię zainteresować:

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Autor: Katarzyna Pachelska

09/11/2021

Budowa osiedla Atal Sky+ Katowice

Może Cię zainteresować:

Zmienia się krajobraz przy Pętli Słonecznej. Rośnie pierwszy z sześciu wysokich apartamentowców nowego osiedla

Autor: Katarzyna Pachelska

07/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon