Kolejna restauracja znika z mapy Katowic. Specjalizowała się w kuchni japońskiej

Nie pomogły przenosiny z rogu ul. Francuskiej i Starowiejskiej na ulicę Kościuszki. Restauracja Okonomiyaki Yo! właśnie ogłosiła, że z końcem lutego 2023 roku zostanie zamknięta.

Jedna z ciekawszych katowickich restauracji, od 2015 roku odczarowująca japońską kuchnię, kojarzącą się tylko z sushi, czyli Okonomiyaki Yo!, ogłosiła, że się zamyka.

Restauracja specjalizuje się w plackach rodem z okolic Hiroszimy

Znajdująca się ostatnio przy ul. Kościuszki (a wcześniej w miejscu, gdzie dziś jest Amfora, czyli na rogu Francuskiej i Starowiejskiej) restauracja specjalizuje się w ononomiyaki, czyli potrawie pochodzącej z okolic Hiroszimy.

To placki składające się z wielu różnych składników i pieczone na oryginalnym japońskim grillu, teppanyaki. Tymi składnikami mogą być kapusta, boczek, omlet, sos do okonomiyaki, majonez japoński katsuobushi, przyprawy, kurczak, krewetki, kalmary lub owoce morza. Do posypania na górę – zielona cebulka.

Okonomiyaki to ”smaż co chcesz”, a Yo! to pozdrowienie, jak ”siema” czy ”cześć”.

Jednak można tu było zjeść też ramen, zupę miso czy makaron udo.

Właściciele lokalu mówili, że chcą, aby Polacy poczuli prawdziwe doświadczenie oryginalnej kuchni z okolic Kansai oraz Hiroshimy. - Sterotypowo japońska kuchnia utożsamiana jest zazwyczaj z sushi i sashimi, a wielu ludzi jest przekonanych, że również w Japonii można zjeść California maki... Dla prawdziwych znawców Japonii siła i jakość tamtejszej kuchni polega na jej prostocie oraz różnorodności regionalnej - dodawali. - Chcemy dać Wam możliwość oryginalnego doświadczenia lokalnej atmosfery małej japońskiej restauracji. Naszą ambicją jest stworzenie miejsca, do którego nasi Klienci będą wielokrotnie wracać i będą o nim mówić „nasza restauracja”, a może po prostu YO! – bo yo! w Japonii oznacza- siema!

Okonomiyaki Yo! zamyka się

Niestety, historia Okonomiyaki Yo! się kończy. Właściciele poinformowali o tym za pomocą Facebooka:

"Dziękujemy za wspólny czas z YO! OKONOMIYAKI. Mamy nadzieję, że nasza Japonia na talerzu przyniosła Wam smakowite i oryginalne doznania kulinarne. Niestety, jesteśmy z Wami tylko do końca lutego. Zapraszamy serdecznie na pożegnalny weekend oraz informujemy, że 27.02 i 28.02 pracujemy w godzinach 13:00 – 20:00. Bardzo żałujemy, że na razie musimy się z Wami pożegnać, raz jeszcze dziękujemy za Waszą obecność, ciepłe słowa i atmosferę. Życzymy dużo radości, Team Yo!"
Nowe Bistro BZIK, Katowice

Może Cię zainteresować:

Znane z "Kuchennych rewolucji" Bistro BZIK powraca! Ale już w innym miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2023

Pod Belkami nieczynne Katowice

Może Cię zainteresować:

Lubiana katowicka restauracja została zamknięta po 12 latach działalności. Koniec z pysznymi naleśnikami i gołąbkami

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

SOMI, Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowicka restauracja działała 2,5 miesiąca. Zamknęła się, bo właściciele dostali 16 tys. zł rachunku za prąd

Autor: Katarzyna Pachelska

05/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon