Kolejny najemca w Global Office Park. Sprawdź jaka firma będzie miała tu siedzibę

Wiemy jaka firma jest kolejnym najemcą Global Office Park w Katowicach. To Hyland, wiodący amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści. Zatrudnia ponad 4 tys. pracowników.

Znamy kolejnego najemcę Global Office Park

Hyland, wiodący amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści, zajmie 2,6 tys. mkw. powierzchni brutto w wieży powstającego Global Office Park. Firma zatrudnia ponad 4 tys. pracowników w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie.

Wcześniej pisaliśmy: Katowice. Global Office Park powstaje w błyskawicznym tempie. Biura i mieszkania na wynajem

Firma ma zająć 2 piętra w środkowej wieży (A1) multifunkcyjnego kompleksu Global Office Park. To już kolejny najemca z mocno rozwijającej się w Katowicach branży IT. Przypomnijmy, że na koniec zeszłego roku Cavatina podpisała umowę z ING Tech Poland, dostawcą kompleksowych usług IT oraz biznesowych wspierających proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie.

– Nie ulega wątpliwości, że katowicki rynek w dużym stopniu napędzają firmy z sektora IT i usług. Cieszę się, że naszą ofertą trafiamy idealnie w ich potrzeby, o czym świadczy fakt, że wynajem przekroczył już 50%, a oddanie obu wież do użytku przewidujemy na II kw. 2022 r. Global Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Katowicach, a do tego pierwszy tak duży projekt typu mixed-use na Śląsku. Widzimy potencjał tego miasta i jego siłę przyciągania nowych inwestorów. Obecność w tym projekcie takich marek jak Hyland to dla nas potwierdzenie dobrze obranej strategii działania na tym rynku – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding.

Na powierzchni 16,6 tys. mkw. stworzone zostaną nie tylko powierzchnie biurowe dla pracowników ING Tech, ale także otwarta na miasto strefa „Gravity Point". Od początku 2020 r. do końca pierwszego kwartału 2021 r., Cavatina pozyskała najemców na ponad 70 tys. mkw. GLA nowoczesnej powierzchni biurowej.

– W ostatnich miesiącach katowicki rynek przeżywa prawdziwy boom. Nie chodzi tylko o lawinowo rosnącą wielkość powierzchni biurowej, ale przede wszystkim o nowe firmy zainteresowane prowadzeniem biznesu w tej części Polski. Takim przykładem jest Hyland, firma z ogromnym potencjałem, która postawiła na Katowice i tutaj tworzy swoje nowe centrum, planując zatrudnienie kilkuset osób. Dużą przyjemnością było zbudowanie długoterminowej strategii najmu i pomoc w wyborze najlepszego biura dla pracowników Hyland – mówi Tomasz Chojnacki, szef katowickiego biura CBRE.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon