Kompleks sportowy przy Asnyka w Piotrowicach praktycznie gotowy. Otwarcie tuż-tuż. Zobaczcie zdjęcia z drona

Niebieska, a właściwie błękitna, bieżnia wokół boiska nowego kompleksu sportowego w Piotrowicach prezentuje się nieziemsko, zwłaszcza w "złotej" popołudniowej godzinie. Zresztą cały obiekt robi wrażenie. Trwają ostatnie odbiory. Otwarcie kompleksu przy Asnyka tuż-tuż. Zobaczcie zdjęcia z drona.

Budowę kompleksu sportowego przy ul. Asnyka w Piotrowicach, na terenie kupionym przez miasto od kolei, gdzie kiedyś znajdował się stadion KS Kolejarz, rozpoczęto we wrześniu 2020 roku. Dziś, po ponad dwóch latach, można mówić o zakończeniu tej inwestycji.

Otwarcie kompleksu na przełomie października i listopada

- Obecnie trwają działania związane z procedurą odbiorową inwestycji, jak również przygotowania do otwarcia kompleksu sportowego, które nastąpi z końcem października/początkiem listopada - informuje Dawid Kwiecień, PR Manager Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Na terenie dawnego boiska klubu Kolejarz powstały:

  • pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią,
  • ośmiotorowa bieżnia wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną,
  • profesjonalny obiekt do baseballa,
  • boisko do siatkówki plażowej,
  • boisko wielofunkcyjne, dostosowane do piłki ręcznej oraz koszykówki,
  • plac do street workoutu

Nowy dom dla katowickiego Rozwoju, gdzie debiutował Milik

Stadion piłkarski wraz z trybunami na 228 miejsc i zapleczem sanitarnym ma stać się nowym domem dla zasłużonego katowickiego klubu – Rozwoju. Słynący przede wszystkim ze szkolenia młodzieży klub (to tu swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał obecny reprezentant Polski, Arkadiusz Milik), będzie mógł korzystać ze stadionu także w rozgrywkach seniorskich.

Cały kompleks ma być dostępny również dla mieszkańców. Stadion znajduje się w pobliżu parku Zadole i ma być otoczony infrastrukturą sprzyjającą pieszym oraz rowerzystom.

Całość inwestycji to koszt około 40 mln zł. Wykonawca projektu, firma Greta Sport, planowała oddać kompleks do użytku jeszcze przed wakacjami 2022 roku, później pojawiała się data 31 sierpnia 2022. Teraz wychodzi na to, że kompleks zostanie otwarty w listopadzie. 9 lat po tym, jak ówczesny radny Katowic Tomasz Godziek wystąpił z pomysłem, by zaniedbany stadion Kolejarza zamienić w kompleks sportowy na miarę XXI wieku.

Starganiec

Może Cię zainteresować:

Starganiec ma być ucywilizowany. Zaczynają się prace nad modernizacją tego miejsca wypoczynku katowiczan w Mikołowie

Autor: Katarzyna Pachelska

21/10/2022

Katowice Nikiszowiec

Może Cię zainteresować:

Giesche: 10 rzeczy, które nam zostawili. Wspominamy je 20 października, w rocznicę urodzin Georga von Gieschego

Autor: Tomasz Borówka

20/10/2022

Bebok w Fabryce Porcelany, Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy, już 12. Bebok, w Katowicach. Stanął w Fabryce Porcelany. - Marzy mi się film o bebokach - mówi pomysłodawca i projektant beboków Grzegorz Chudy

Autor: Katarzyna Pachelska

20/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon