Katowice. Krąg taneczny w Dolinie Trzech Stawów został rozebrany. Co dalej?

Przy użyciu ciężkiego sprzętu rozebrano krąg taneczny w Dolinie Trzech Stawów. Co dalej? Odbudowa. Prace na północnym brzegu Stawu Kajakowego mają zakończyć się najpóźniej w drugim kwartale 2024 roku.

Patryk Osadnik
Krąg taneczny w Dolinie Trzech Stawów

O potrzebie remontu kręgu tanecznego w Dolinie Trzech Stawów mówiono już w 2015 roku. Miejsce to popadło w zapomnienie, a jego stan nie pozwalał na organizację tam jakichkolwiek wydarzeń. Zarówno widownia, jak i scena, po prostu się rozsypywały.

Pod koniec marca 2023 roku na północnym brzegu Stawu Kajakowego pojawili się robotnicy z ciężkim sprzętem, a krąg taneczny został w ciągu kilku dni rozebrany i nie ma już po nim śladu. Co dalej? Odbudowa.

- Prace obejmują przebudowę północnej części widowni i sceny kręgu tanecznego. Nad Stawem Kajakowym pojawią się nawierzchnie dla pieszych oraz elementy małej architektury. Koszt prac to ponad 4,3 mln złotych, a zrealizuje je Garden Designers z Lublina - informuje Sandra Hajduk, rzeczniczka Urzędu Miasta Katowice.

Prace powinny zakończyć się najpóźniej w drugim kwartale 2024 roku.

Nowy most nad Rawą 1

Może Cię zainteresować:

Za 4 mln zł wybudowano nowy most nad Rawą. Autem go nie przejedziesz

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Ponad 36 mln złotych na parki w Katowicach

Urząd Miasta Katowice podpisał nie tylko umowę na zagospodarowanie terenu nad Stawem Kajakowym, ale także na prace związane z innymi parkami, które mają kosztować ponad 36 mln złotych.

Firma Garden Designers za 5,4 mln złotych stworzy park o powierzchni 34 tys. metrów kwadratowych przy ul. Wantuły w Kostuchnie. Ma się tam pojawić strefa zabawy i rekreacji dla dzieci, miejsce do uprawiania sportów, punkt widokowo-obserwacyjny, łąki kwietne etc.

Z kolei park w rejonie ul. Cisowej, Owocowej i Cedrowej w Wełnowcu ma zmodernizować firma ABG Grzegorz Oleksa z Chorzowa za 13 mln złotych.

- Zakres prac obejmuje m.in. zagospodarowanie terenu i jego uporządkowanie, przebudowę i remont istniejącej sieci komunikacyjnej - w tym wykonanie ścieżek pod rolkostradę czy toru dla rowerzystów typu pump track. Dotychczasowa brama wejściowa zostanie odnowiona. Istniejący tam plac zabaw zostanie usunięty, a w jego miejscu pojawi się strefa aktywności fizycznej z nowymi urządzeniami. Na terenie parku znajdzie się także strefa relaksu z hamakami oraz miejscami do grillowania, a także wybieg dla psów - wymienia Sandra Hajduk.

Dodatkowo przewidziano stworzenie miejsca do zjeżdżania na sankach.

Ta sama firma za 7,9 mln złotych ma zagospodarować i uporządkować teren przy ul. Leopolda i LeRonda na pograniczu Bogucic, Zawodzia i Dąbrówki Małej.

Ostatnia inwestycja, wyceniona na ponad 10 mln złotych, dotyczy doliny Ślepiotki na odcinku od ul. Gen. Zygmunta Waltera-Jankego w kierunku ul. Kościuszki. Mają tam powstać ciągi piesze, place zabaw, park dla psów, ogród społeczny, a także ścieżka edukacyjna. Za to także odpowiada firma Garden Designers.

Parking automatyczny katowice 2

Może Cię zainteresować:

Budowa automatycznych parkingów na Tylnej Mariackiej zakończona. Zaparkujemy tam dopiero w wakacje

Autor: Katarzyna Pachelska

02/04/2023

Straz miejska katowice 1jpg

Może Cię zainteresować:

Specjalne patrole straży miejskiej krążą po Katowicach. Wspomaga je operator inteligentnego monitoringu

Autor: Katarzyna Pachelska

04/04/2023

Droga rowerowa z Doliny Trzech Stawów do Nikiszowca

Może Cię zainteresować:

Droga rowerowa z Doliny Trzech Stawów do Nikiszowca gotowa. Zostały ostatnie prace

Autor: Patryk Osadnik

04/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon