Latające rowery Red Bulla wracają do Katowic! Red Bull Roof Ride ponownie na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Red Bull poinformował, że w Katowicach ponownie odbędą się zawody Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike) rangi złotej. Latające rowery zobaczymy w tym samym miejscu, co dwa lata wcześniej, czyli na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Spektakularny tor Red Bull Roof Ride powróci na dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach po dwuletniej przerwie!

Rowerowe ewolucje znowu na dachu MCK. Tym razem 30 czerwca i 1 lipca

30 czerwca i 1 lipca 2023 roku w akcji zobaczymy najlepszych zawodników globalnego rankingu slopestyle MTB, a wśród nich lokalnych bohaterów: Szymona i Dawida Godźków, rodem ze śląskiego Suszca. Przystanek Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike) rangi złotej uzupełni część amatorska, w której udział weźmie 40 rowerowych freestyle’owców z całej Polski.

Druga edycja zawodów Red Bull Roof Ride odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Światowa czołówka ponownie zmierzy się z ogromnymi przeszkodami, takimi jak 13-metrowe skocznie i ogromny drop (zeskok) z dachu MCK, znajdujący się 16 metrów nad ziemią. Tor będzie nieznacznie różnił się od tego z 2021 roku. Zmiany mają uatrakcyjnić górną sekcję przeszkód i pomóc zawodnikom w zachowaniu płynności przejazdu.

– Nie ma drugiej takiej imprezy na świecie! Jaram się, że w Katowicach odbywają się zawody, na które przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata. Znów obiecuję dać z siebie wszystko przed lokalną publicznością. – mówi Dawid Godziek, zwycięzca pierwszej edycji Red Bull Roof Ride.

Na zawody Red Bull Roof Ride w Katowicach wstęp będzie wolny

Zawody Red Bull Roof Ride uzyskały złotą rangę cyklu FMB World Tour. W praktyce oznacza to, że biorący udział w rywalizacji, będą walczyć nie tylko o nagrody finansowe, ale przede wszystkim punkty do klasyfikacji generalnej slopestyle’owego Pucharu Świata. Zaproszenie otrzymało już 30 topowych riderów ze szczytu tabeli. W Katowicach z pewnością zobaczymy Dawida i Szymona Godźków, którzy w 2021 roku zajęli kolejno 1. i 3. miejsce.

Wychodząc naprzeciw lokalnej scenie rowerowego freestyle’u organizatorzy postanowili włączyć amatorów do rywalizacji. Na placu przed Spodkiem zostanie wydzielony dedykowany dla nich tor składający się osobnego najazdu i dwóch skoczni. Rywalizacja głównych i amatorskich zawodów będzie się przeplatać. W piątek (30 czerwca) dla obu grup odbędą się kwalifikacje, w sobotę (1 lipca) finały.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sobotnie finały z udziałem 12 najlepszych zawodników będą transmitowane w Red Bull TV. Partnerami wydarzenia są Red Bull Mobile, MINI, miasto Katowice, Continental, Garmin, Abus, DJI, Dometic. Aktualne informacje dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride

Fabryka Park w Katowicach Pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate wizualizacja 3

Może Cię zainteresować:

Nowy park handlowy powstaje w Katowicach, na terenie dawnych zakładów firmy Famur

Autor: Katarzyna Pachelska

17/04/2023

Sklep Żabka Katowice

Może Cię zainteresować:

Sklep Żabka w Katowicach grozi potencjalnym złodziejom. Problem w tym, że niezgodnie z prawem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/04/2023

Katowice nie lizbona kawiarnia 8

Może Cię zainteresować:

Nowa kawiarnia Katowice Nie Lizbona powstała w centrum Katowic. Specjalizuje się w portugalskich słodkościach

Autor: Katarzyna Pachelska

16/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon