Nowy park handlowy powstaje w Katowicach, na terenie dawnych zakładów firmy Famur

W Katowicach powstaje nowy park handlowy. Buduje go śląska firma TDJ Estate, znana do tej pory w branży nieruchomości mieszkaniowych i biurowców. Będzie się nazywał Fabryka Park.

W dzielnicy Piotrowice, na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, powstaje nie tylko market Kaufland (więcej: Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice), ale również park handlowy Fabryka Park. Inwestorem jest TDJ Estate, odpowiedzialny za realizację takich projektów jak kompleks biurowy .KTW czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica. Budowa parku handlowego już się rozpoczęła. Będzie to pierwsza część inwestycji, która docelowo zajmie powierzchnię 6 ha.

Park handlowy Fabryka Park powstaje w dzielnicy Piotrowice

Przypomnijmy, że wcześniej na tej działce Famur miał ambitny plan postawienia dla siebie biurowca. Nie doszedł on jednak do skutku (więcej: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market).

– Wraz z Fabryką Park otwieramy nowy rozdział działalności. Po projektach mieszkaniowych, biurowych i typu land developing uzupełniamy portfolio o nieruchomość handlową. Nazwa tej inwestycji nie jest przypadkowa, ponieważ powstanie na terenie dawnych zakładów firmy Famur. To obszar o dużym potencjale, który chcemy wydobyć, by ponownie ożywić to miejsce. Naszym celem jest spełnienie potrzeb zakupowych mieszkańców poprzez przyciągnięcie najemców z wielu branż i stworzenie atrakcyjnej, zróżnicowanej oferty – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Park handlowy powstanie w dzielnicy Piotrowice, w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, tuż obok Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lokalizacja w pobliżu Centrum Przesiadkowego Brynów, stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn stanowi istotny atut, z którego będą mogli korzystać przyszli klienci. Jak twierdzi inwestor, inwestycja doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców okolicznych dzielnic (Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec), w których mieszka ok. 50 tys. osób.

Powierzchnia Fabryki Park wyniesie 9 tys. mkw. – znajdą się tutaj placówki handlowe o zróżnicowanym asortymencie. Budowa już się rozpoczęła. Strategię komercyjną przygotowała firma REALM, która prowadzi także komercjalizację obiektu.

– Zaproponowany zestaw najemców jest szeroki i różnorodny, dzięki czemu zaspokoi potrzeby zakupowe nawet najbardziej wymagających klientów. Sklepy popularnych i lubianych marek oraz liczne punkty usługowe będą motorem napędowym tego projektu, a dogodna lokalizacja oraz wygoda i komfort dokonywania zakupów przyciągną do Fabryki Park rzesze kupujących – zaznacza Piotr Kret, prezes zarządu REALM.

Obok parku handlowego trwa budowa marketu Kaufland

Jednocześnie trwa realizacja sklepu Kaufland, który powstanie na przyległej działce, kupionej od DE Estate (spółki należącej do grupy TDJ). Będzie to trzeci market tej sieci w Katowicach. Wspólnie z parkiem handlowym mają stworzyć spójną architektonicznie całość, za co odpowiedzialna jest pracownia Plus8 Architekci z Zabrza – autor zarówno projektu Kauflandu, jak i retail parku.

– Okolice Fabryki Park znamy doskonale, ponieważ w sąsiednich dzielnicach realizujemy dwie inwestycje mieszkaniowe: Dobrynów oraz Franciszkańskie Południe. Chcemy wykorzystać bogate doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich, by zapewnić wszystkim okolicznym mieszkańcom kompleksową infrastrukturę handlowo-usługową, dzięki której zrobią wygodnie zakupy i poczują oszczędność czasu. Obiekt będzie wyróżniał się wysokim standardem, nowoczesnym formatem i przemyślanym tenant-mixem. Wierzymy, że te walory w połączeniu z dobrze skomunikowaną lokalizacją przełożą się na wielu zadowolonych klientów. Retail park będzie jednak dopiero początkiem, a plany na zagospodarowanie całej dostępnej powierzchni wciąż się kształtują. Jesteśmy otwarci na różnorodne rodzaje działalności – komentuje Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate.

Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który uzupełni ofertę retail parku.

Aldi katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy market sieci ALDI w Katowicach powstanie przy Francuskiej? Zanim go zbudują, trzeba zburzyć biurowiec

Autor: Katarzyna Pachelska

09/04/2023

Katowice nie lizbona kawiarnia 8

Może Cię zainteresować:

Nowa kawiarnia Katowice Nie Lizbona powstała w centrum Katowic. Specjalizuje się w portugalskich słodkościach

Autor: Katarzyna Pachelska

16/04/2023

Sklep Żabka Katowice

Może Cię zainteresować:

Sklep Żabka w Katowicach grozi potencjalnym złodziejom. Problem w tym, że niezgodnie z prawem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon