Maciej Biskupski nowym wiceprezydentem Katowic. Zastąpi na tym stanowisku Jerzego Woźniaka z Lewicy

Zmiana na szczytach władzy w Urzędzie Miejskim w Katowicach. Maciej Biskupski, który w poprzedniej kadencji był przewodniczącym Rady Miasta z ramienia Forum Samorządowego i Marcina Krupy, został powołany dzisiaj, 7 czerwca 2024 r., na stanowisko wiceprezydenta Katowic. Liczba zastępców Marcina Krupy jednak się nie zmienia, bo Biskupski zastąpi na tym stanowisku Jerzego Woźniaka.

Maciej biskupski

Maciej Biskupski, radny z Forum Samorządowego, został nowym wiceprezydentem Katowic w miejsce Jerzego Woźniaka z Lewicy.

- Bardzo dziękuję Jurkowi za wieloletnią pracę na rzecz mieszkanek i mieszkańców Katowic. W trakcie tych pięciu lat jako wiceprezydent wykazałeś się dużą wrażliwością na kwestie społeczne. Wniosłeś olbrzymi wkład w rozwój naszego miasta odpowiadając za politykę senioralną czy wdrażając Katowicką Kartę Mieszkańca – mówi o Jerzym Woźniaku Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Maciej Biskupski nowym wiceprezydentem Katowic

- Stanowisko wiceprezydenta obejmie Maciej Biskupski. Przez wiele lat pracował na rzecz Katowic jako przewodniczący Rady Miasta. Wierzę, że wykorzysta swoje kompetencje i doświadczenie, by podnieść jakość życia mieszkanek i mieszkańców Katowic – dodaje Marcin Krupa.

Prezydent Marcin Krupa zarządzenie o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Katowic Macieja Biskupskiego podpisał dzisiaj (piątek, 7 czerwca).

Jako resortowy wiceprezydent Maciej Biskupski będzie odpowiadał m.in. za:

  • Żłobek Miejski,
  • Powiatowy Urząd Pracy,
  • Wydział Uprawnień Komunikacyjnych,
  • Wydział Administracyjny,
  • Wydział Informatyki,
  • Urząd Stanu Cywilnego,
  • Miejskiego Rzecznika Konsumentów,
  • Wydział Polityki Społecznej, którego zadaniem jest współpraca z organizacjami pozarządowymi, ochrona i promocja zdrowia, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i nadzorowanie działalność katowickiego MOPS.

Był przewodniczącym Rady Miasta, jest jednym z zastępców Marcina Krupy

Maciej Biskupski od urodzenia jest związany z Katowicami. To absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. St. Maczka w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Edukację kontynuował na studiach III stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na tej uczelni ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania, a w Akademii WBS uzyskał tytuł Master of Business Administration. W czasach studenckich był przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego oraz członkiem władz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 2014 roku był radnym, a w latach 2018 -2024 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Katowice. Doświadczenie samorządowe zdobywał także jako asystent byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka.

Jak informuje Urząd Miasta, Biskupski karierę zawodową rozwijał w przedsiębiorstwach działających w sektorze przemysłowym, pracując na stanowiskach menadżerskich m.in. przy realizacji projektów restrukturyzacyjnych, optymalizujących działalność produkcyjno-handlową. W ostatnich latach odpowiadał za realizację kontraktów inwestycyjnych w branży z sektora stalowego, konkretnie był kierownikiem Działu Współpracy Biznesowej w firmie Węglokoks. Wcześniej pracował w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach oraz w firmie WASKO.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem Natalii oraz tatą trójki dzieci.

Z mocy prawa mandat radnego wygasa z chwilą wyboru na stanowisko wiceprezydenta. Mandat po Macieju Biskupskim należy się Łukaszowi Hankusowi. Pytany przez naszą redakcję Hankus poinformował, że przyjmie mandat po Biskupskim.

- Potwierdzam wyrażenie zgody na objęcie mandatu Radnego Miasta Katowice - mówi Hankus.

Stadion katowice budowa czerwiec 2024 30

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion miejski w Katowicach gotowy w 75 proc. Odbiory - jesienią. Będzie zmiana nazwy ulicy na ul. Nową Bukową

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2024

Basen bugla katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pierwszy otwarty basen w sezonie 2024 w Katowicach będzie czynny od 8 czerwca. Wykaz basenów i kąpielisk w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2024

Starganiec nowe perony przystankowe

Może Cię zainteresować:

Katowice. Autobus na Starganiec, linia nr 275, zacznie kursować 14 czerwca. Nowa trasa i perony przystankowe

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon