Pierwszy otwarty basen w sezonie 2024 w Katowicach będzie czynny od 8 czerwca. Wykaz basenów i kąpielisk w Katowicach

Dobra wiadomość dla miłośników wypoczynku nad wodą. W Katowicach pierwszy otwarty basen będzie czynny już w weekend 8-9 czerwca. Sprawdź, kiedy zaczną działać pozostałe baseny i kąpieliska w sezonie 2024.

Katowickie kąpieliska strzeżone oraz baseny, jak co roku, będą otwarte dla miłośników spędzenia wolnego czasu na pływaniu i opalaniu się.

Wodne place zabaw w Katowicach już są czynne

Już działają wodne place zabaw w Katowicach. To cztery obiekty zlokalizowane w różnych dzielnicach miasta:

  1. na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek,
  2. os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej,
  3. przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów od strony ul. Pułaskiego,
  4. na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224.

W tym roku wodne place zabaw są dostępne od 30 maja i czynne przez 7 dni w tygodniu, w godz. 9.00-20.00.

Otwarte baseny i kąpieliska wkrótce zaczną działalność

Trwają ostatnie przygotowania przed uruchomieniem katowickich basenów „ORW Bugla”, „ORW Rolna” oraz basenów przy ul. Gliwickiej i na Campingu 215. Obecnie trwają na tych obiektach prace konserwatorskie, czyszczenie i dezynfekcja niecek basenowych, weryfikacja sprawności działania systemów dozowania chemii basenowej, czyszczenie i dezynfekcja filtrów oraz oczywiście badania wody przed otwarciem.

Harmonogram otwarcia kąpielisk:

  • ORW Bugla, ul. Żeliwna 26d: od 21 czerwca w godzinach 10.00-20.00;
  • ORW Rolna, ul. Nasypowa 65: weekendy 8-9 czerwca, 15-16 czerwca oraz codziennie od 21 czerwca do 18 sierpnia. Godziny otwarcia: Poniedziałek-czwartek 10.00-18.00, piątki i weekendy 10.00-19.00;
  • OS Gliwicka, ul. Gliwicka 214: od 1 lipca do 25 sierpnia w godzinach 10.00-18.00;
  • Camping 215, ul. Trzech Stawów 23: od 1 lipca do 1 września w godz. 10.00-18.00;
  • Kąpieliska otwarte, tj. Dolina Trzech Stawów, Starganiec (więcej o autobusie na Starganiec) oraz Morawa przy Stanicy: obsada ratownicza będzie zapewniona od 1 lipca do 1 września, w godzinach 10.00-18.00.
Dodatkowo na kąpieliskach i basenach w Katowicach planujemy różnorodne imprezy i wydarzenia, w tym turnieje sportowe czy zajęcia aquafitness na świeżym powietrzu – zapewnia Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.Aby być na bieżąco, warto obserwować profil katowickiego MOSiR-u w serwisie Facebook, gdzie informacje o wydarzeniach będą publikowane – dodaje dyrektor.

Taniej z Katowicką Kartą Mieszkańca

Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z miejskich basenów „pod chmurką” w obniżonych cenach w stosunku do standardowych. Posiadacze KKM mogą liczyć na 50% zniżki od ceny wyjściowej dla ich grupy wiekowej.

– Zachęcamy szczególnie do wygodnego zakupu biletu on-line. W ubiegłym roku na ORW Bugla sprzedaliśmy aż 33 111 biletów przez internet, z czego 13 901 to bilety dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Korzystanie z naszego systemu internetowego nie tylko oszczędza czas, ale także pozwala uniknąć kolejek przy kasach, co jest szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy nasze baseny cieszą się największą popularnością – dodaje Daniel Muc.

Więcej informacji na temat Katowickiej Karty Mieszkańca można znaleźć na stronie: kkm.katowice.eu.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego w Dolinie Trzech Stawów

W najbliższy weekend (8-9 czerwca), jeśli dopisze pogoda, MOSiR Katowice otworzy wypożyczalnię sprzętu pływającego na Dolinie Trzech Stawów. Wypożyczalnia, która powraca na swoje pierwotne miejsce sprzed remontu terenu wokół stawu (przy autostradzie A4, dojście od strony Campingu 215/restauracji Stara Panderosa), będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00 oraz w weekendy i dni wolne od 10:00 do 19:00. Cennik wypożyczalni sprzętu pływającego obejmuje szeroki wachlarz opcji, w tym kajaki dla dwóch osób, łodzie wiosłowe dla czterech osób, rowery wodne dla dwóch osób, łodzie elektryczne Chill-boat cane dla pięciu osób, łodzie elektryczne Chill-boat trio dla trzech osób oraz deski SUP dla jednej osoby. Sprzęt będzie wydawany do godziny 18:00.

– Wypożyczalnie sprzętu pływającego to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zarówno dla mieszkańców Katowic, jak i turystów odwiedzających region. Dzięki różnorodności oferowanego sprzętu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferencji i umiejętności. Zachęcamy do skorzystania z niej i cieszenia się urokami Doliny Trzech Stawów – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiRu.
Starganiec nowe perony przystankowe

Może Cię zainteresować:

Katowice. Autobus na Starganiec, linia nr 275, zacznie kursować 14 czerwca. Nowa trasa i perony przystankowe

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2024

Fabryka park katowice 05

Może Cię zainteresować:

Nowe sklepy w parku handlowym Fabryka Park w Katowicach. 8 czerwca będzie też Festiwal Dmuchańców

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2024

KATO4 U katowice 01

Może Cię zainteresować:

Nowe miejsca dla nastolatków w Katowicach. To KATO4U. Młodzi ludzie mogą się tu spotkać ze znajomymi i zrelaksować

Autor: Katarzyna Pachelska

04/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon