Najdroższe (nawet za 2 mln zł) apartamenty w najwyższym budynku Atal Olimpijska już zarezerwowane albo kupione

Minął niecały miesiąc od startu sprzedaży mieszkań w budowanym przy Strefie Kultury w Katowicach kompleksie Atal Olimpijska, a już sprzedano lub zarezerwowano 100 apartamentów, i to w większości tych największych i najdroższych.

Przypomnijmy, że choć budowa trzech budynków mieszkalnych przy ul. Olimpijskiej trwa od grudnia 2021 roku, o czym pisaliśmy: Zaczęła się budowa kolejnego osiedla przy Strefie Kultury. Inwestorem jest Atal, to dopiero 28 czerwca 2022 r. inwestor, firma Atal, przedstawił wizualizacje budynków i zaczęła się sprzedaż mieszkań.

Kompleks Atal Olimpijska rośnie przy Strefie Kultury

Kompleks o nazwie Atal Olimpijska powstaje przy Strefie Kultury, bliżej Międzynarodowego Centrum Kongresowego, od którego oddziela go tylko ulica Olimpijska. Charakterystycznym elementem kompleksu będzie wysoka na 129 m środkowa wieża, otoczona dwoma mniejszymi. Jak mówią przedstawiciele dewelopera, najwyższa wieża mieszkaniowa będzie też najwyższym budynkiem na Śląsku pod względem położenia n.p.m.

3 budynki wielofunkcyjne, na parterze 1700 m2 usług

  • A - 18 kondygnacji (60 m wysokości)
  • B - 38 kondygnacji (129 m wysokości)
  • C - 18 kondygnacji (60 m wysokości)

W sumie na osiedlu będzie 710 mieszkań, o powierzchni od 25 do 140 m2. Penthouse'y będą zlokalizowane na najwyższych piętrach wszystkich budynków.

Ceny metra kwadratowego są uzależnione od wykończenia, zaczynają się od 9700 zł, a kończą na 15300 zł za m2 brutto za stan deweloperski. Budowa całości ma się zakończyć pod koniec 2025 roku.

Nawet 15 tys. za metr kwadratowy apartamentu

Nie minął miesiąc od startu sprzedaży, a zarezerwowano lub kupiono największe (i co za tym idzie - najdroższe) apartamenty w najwyższym budynku. To mieszkania z dużymi przeszkleniami, z widokiem na południe Katowic oraz - przy dobrej pogodzie - góry.

- Zainteresowanie inwestycją Atal Olimpijska jest bardzo duże - potwierdza Angelika Kliś, członek zarządu ATAL S.A. - Mimo, iż minął dopiero miesiąc od jej zaprezentowania, odbyliśmy już wiele rozmów i spotkań, których efektem jest sprzedaż lub rezerwacja ponad 100 apartamentów. Spodziewaliśmy się takiego odbioru Olimpijskiej przez klientów, gdyż tak unikalnej oferty brakuje na śląskim rynku. To świetny projekt w topowym miejscu, a tego rodzaju produkty - bez względu na sytuację na rynku - cieszą się dużym powodzeniem. W ramach aktualnie obowiązującego programu ATAL udziela klientom gwarancji ceny mieszkania - klient ma ją zabezpieczoną aktem notarialnym w postaci umowy deweloperskiej - dodaje Kliś.

ZOBACZ TEŻ:

Ulica Agnieszki Katowice 2

Może Cię zainteresować:

Trzy bloki na razie będą wybudowane na terenie po dawnej jednostce wojskowej w Katowicach Wełnowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/07/2022

Budowa osiedla Atal Sky+ Katowice

Może Cię zainteresować:

Zmienia się krajobraz przy Pętli Słonecznej. Rośnie pierwszy z sześciu wysokich apartamentowców nowego osiedla

Autor: Katarzyna Pachelska

07/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon