Miała zamarznięte szyby w aucie. Wjechała w ludzi na przejściu dla pieszych

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, która praktycznie nic nie widząc przez zamarzniętą szybę, wyruszyła autem w podróż. Na przejściu dla pieszych potrąciła mężczyznę.

Do tego wypadku doszło w sobotę 5 lutego po godz. 18.00 w Gliwicach. Jadąc ulicą Rybnicką od strony centrum, 53-letnia kobieta skręciła w ulicę Kochanowskiego. W tym czasie na oznakowanym przejściu znajdowała się 4-osobowa rodzina, kobieta, mężczyzna i dwoje dzieci. Piesi, widząc zbliżający się pojazd, odskoczyli. Niestety, nie zdążył tego zrobić 46-letni mężczyzna, który w efekcie uderzenia przewrócił się na ulicę i doznał urazu nogi.

Jednak policjanci nie mogli wyjść ze zdziwienia, że doszło do tego wypadku, bo - jak wynikało z nagrania z kamer monitoringu - przecież kobieta kierująca samochodem, skręcając miała pieszych w polu widzenia. Szybko się okazało, gdy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, że przednia szyba citroena, którym kierowała kobieta, była zamarznięta. Praktycznie nic nie było przez nią widać.

Kierującej od razu zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafi teraz do sądu.

Policjanci przypominają wszystkim kierowcom, że dbanie o dobrą widoczność, czyli odpowiednie przygotowanie samochodu do podróży, to obowiązek każdego kierowcy i przede wszystkim podstawa bezpieczeństwa na drodze. Wycieraczki nie zawsze pozwolą na szybkie i dostateczne oczyszczenie przedniej szyby. Do tego potrzeba czasu, odmrażacza lub skrobaka.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR

Wypadek Mikołów Jesionowa

Na komunię jechała już "zaszczepiona"

Wypadek al. Murckowska Katowice

Wypadek na al. Murckowskiej w Katowicach

Sierżant Sebastian Chojnacki

Nowy dzielnicowy w Katowicach. To Sebastian Chojnacki

Kontrola drogowa (zdjęcie ilustracyjne)

2500 zł mandatu dla rowerzystów. Coraz więcej takich kar

Podejrzani o kradzież słodyczy, Katowice

Ale łasuchy! Ukradli 68 opakowań czekoladek

Policja kato

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki