Miała zamarznięte szyby w aucie. Wjechała w ludzi na przejściu dla pieszych

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, która praktycznie nic nie widząc przez zamarzniętą szybę, wyruszyła autem w podróż. Na przejściu dla pieszych potrąciła mężczyznę.

Do tego wypadku doszło w sobotę 5 lutego po godz. 18.00 w Gliwicach. Jadąc ulicą Rybnicką od strony centrum, 53-letnia kobieta skręciła w ulicę Kochanowskiego. W tym czasie na oznakowanym przejściu znajdowała się 4-osobowa rodzina, kobieta, mężczyzna i dwoje dzieci. Piesi, widząc zbliżający się pojazd, odskoczyli. Niestety, nie zdążył tego zrobić 46-letni mężczyzna, który w efekcie uderzenia przewrócił się na ulicę i doznał urazu nogi.

Jednak policjanci nie mogli wyjść ze zdziwienia, że doszło do tego wypadku, bo - jak wynikało z nagrania z kamer monitoringu - przecież kobieta kierująca samochodem, skręcając miała pieszych w polu widzenia. Szybko się okazało, gdy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, że przednia szyba citroena, którym kierowała kobieta, była zamarznięta. Praktycznie nic nie było przez nią widać.

Kierującej od razu zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafi teraz do sądu.

Policjanci przypominają wszystkim kierowcom, że dbanie o dobrą widoczność, czyli odpowiednie przygotowanie samochodu do podróży, to obowiązek każdego kierowcy i przede wszystkim podstawa bezpieczeństwa na drodze. Wycieraczki nie zawsze pozwolą na szybkie i dostateczne oczyszczenie przedniej szyby. Do tego potrzeba czasu, odmrażacza lub skrobaka.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR

Wypadek Mikołów Jesionowa

Na komunię jechała już "zaszczepiona"

Wypadek katowice a4 26 maja 2023

Śmiertelny wypadek na A4 w Katowicach. A4 zablokowana

Zlosliwy kierowca katowice 1

Wjechał tuż przed tira i złośliwie "dał po hamplach"

Kradzież paliwa na stacji benzynowej BP w Katowicach

Ukradł paliwo na stacji benzynowej w Katowicach

Poszukiwani podejrzani o kradzież laptopa, Katowice

Kobieta i dwóch mężczyzn ukradli laptop ze sklepu

Zatrzymany mężczyzna poszukiwany listem gończym, Katowice

Był poszukiwany listem gończym za narkotyki. Zatrzymano go