Były partner z piekła rodem. Wtargnął do mieszkania, awanturował się, urządził demolkę

O szczęściu może mówić kobieta, do której domu w Katowicach wtargnął jej były partner. Czujność anonimowej osoby spowodowała, że policja szybko powstrzymała krewkiego mężczyznę. Kto wie, do czego jeszcze byłby zdolny, skoro już jej groził i zdemolował mieszkanie.

Katowickich policjantów o awanturze w jednym z mieszkań na Giszowcu powiadomił anonimowy zgłaszający. Poinformował on dyżurnego, że w mieszkaniu jest wybite okno, z którego dochodzą odgłosy kłótni pomiędzy kobietą i mężczyzną.

Wtargnął do mieszkania w Giszowcu

Na miejsce natychmiast zostali skierowani katowiccy wywiadowcy oraz policjanci z oddziału prewencji. Podejrzany został zatrzymany przez wywiadowców i osadzony w policyjnym areszcie.

Okazało się, że mężczyzna wybił okno i wtargnął do mieszkania byłej partnerki. Podczas kłótni groził jej. Nie był to pierwszy raz, gdy tak się zachowywał. Do gróźb miało dochodzić już wcześniej. Mężczyzna podczas awantury uszkodził również drzwi wejściowe, kuchenkę indukcyjną i komodę. Straty oszacowano na 5,5 tysiąca złotych. Mężczyzna był już wcześniej karany.

Grożą mu 2 lata za kratkami

Decyzją Prokuratury Katowice Zachód podejrzany, któremu przedstawiono zarzuty naruszenia miru domowego i kierowania gróźb karalnych, na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu musi zgłaszać się w komisariacie właściwym dla jego miejsca zamieszkania. Ponadto nałożono na niego zakaz zbliżania się do byłej partnerki na odległość mniejsza niż 200 metrów oraz zakaz kontaktowania się z nią osobiście oraz telefonicznie. Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mężczyzna podejrzewany o kradzież perfum, Katowice Giszowiec

Kolejny złodziej perfum w Katowicach. Poznajesz go?

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Napadli na zegarmistrza w centrum Katowic

Samochód bez szyby Siemianowice

Jechał bez przedniej szyby. Bez prawa jazdy i pijany

Mężczyzna podejrzewany o kradzież

Zamiast zarobić na sprzedaży ubrań, straciła 3 tys. zł

Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum z Galerii Katowickiej

Ukradł perfumy ze sklepu w Galerii Katowickiej. Poznajesz?

Policja kato

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki

Poszukiwani

Policja prosi o pomoc w złapaniu złodziei