Mrozu i Grubson liderami koncertu "Kocham Katowice". Urodziny miasta w Strefie Kultury

Organek, Abradab, Krzysztof Zalewski, Brodka, Vito Bambino - lista znakomitych artystów, którzy podjęli się roli liderów artystycznych głównego koncertu Urodzin Miasta "Kocham Katowice" od 2018 roku jest imponująca. Każdy z nich miał to samo zadanie - przygotować wraz z zaproszonymi gośćmi, innymi znakomitościami polskiej sceny muzycznej, unikalny repertuar dla Katowic. Teraz listę uzupełni dwóch kolejnych artystów. Mrozu i Grubson będą odpowiedzialni za kolejną odsłonę koncertu urodzinowego Katowic.

S. Rybok
Mrozu grubson kocham katowice

Unikatowa formuła koncertów "Kocham Katowice" została wprowadzona w 2018 roku. Polega ona na tym, że co roku powierza się wybranemu artyście kierownictwo artystyczne nad specjalnym, jednorazowym koncertem poświęconym Katowicom. Kilkadziesiąt tysięcy gości każdego roku w Strefie Kultury lub Katowickim Parku Leśnym oraz liczne relacje prasowe i pochlebne recenzje są najlepszym dowodem na to, że taka formuła urodzinowych koncertów się sprawdza.

- Poprzednie kolaboracje artystów realizujących urodzinowe koncerty wspominamy do dzisiaj, dlatego pozostawiamy formułę i zapraszamy do roli dyrektora artystycznego wyjątkowy duet. Łączymy ze sobą artystów z dwóch zupełnie innych muzycznych światów. Wierzę, że Mrozu i Grubson, wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi, przygotują wyjątkową muzyczną ucztę z okazji 158 urodzin Katowic - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - W tym roku urodzinowy koncert wraca do Strefy Kultury. Ta przestrzeń świetnie sprawdza się przy organizacji tego typu wydarzeń jak festiwale czy koncerty - dodaje

Liderami artystycznymi koncertu urodzin miasta będą dwaj muzycy należący do różnych, z pozoru nieprzystających światów, ale silnie zakorzenionych w Katowicach. Katowice są mekką rapu i bluesa. Dlatego postanowiono złączyć ze sobą topowego przedstawiciela rapu z topowym muzykiem rhytm and bluesowym w Polsce.

Kozaczki bistro zamknięcie

Może Cię zainteresować:

Kolejny lokal gastronomiczny zostanie zamknięty. Serwowano tam domowe smaki kuchni wschodu

Autor: Martyna Urban

26/06/2023

Ten pierwszy to producent, raper, wokalista - GrubSon. Każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie i to nie tylko dla tych, którzy kojarzą go tylko z hip-hopem. Jego albumy zdobywały tytuły złotych i platynowych płyt. Pobił rekord YouTube’a, gdzie jego piosenka "Na Szczycie" jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń!

W 2019 roku Grubson przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. Tym razem po drugiej stronie, ale jako partnera, a nie konkurenta, będzie miał Mroza. Krytycy piszą, że to "najgorętsze obecnie zjawisko polskiego popu" o czym świadczy zdobycie w tym roku aż pięć Fryderyków, a więc nagród polskiej branży muzycznej! Ten producent muzyczny i kompozytor łączy blues, soul i rock’and’roll. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, a przeboje takie jak "Nic do stracenia" czy "Jak nie my to kto" zna cała Polska. Nic dziwnego - jego utwory wyróżnia ogromna energia, jakościowe bity i melodie, które bardzo łatwo wpadają w ucho i zostają ze słuchaczami na długie miesiące. Do tego każdy koncert Mroza to niezwykłe muzyczne widowisko i dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak na widowni.

Choć obaj należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mogą się pochwalić licznymi kolaboracjami m.in. w ramach koncertów Męskie Granie, w Katowicach będą współpracować ze sobą po raz pierwszy!

- Przygotujemy specjalny set muzyczny. To będzie niezapomniane show! Pojawią się wspaniali goście, tacy jak Małgorzata Ostrowska, Zalia, Kuba Badach i inni - mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej koncert "Kocham Katowice" Grubson. - Ja pojawię się na koncercie Grubsona, Grubson pojawi się u mnie. Będzie pełno bluesa, funku, soulu i hip-hopu. Musicie tam być! - dodał Mrozu.

Koncert plenerowy Urodzin Miasta "Kocham Katowice" zaplanowano na 9 września w Strefie Kultury. Wstęp wolny.

Mistrzowie Polski zagrają w Pucharze Kontynentalnym2 jpg

Może Cię zainteresować:

Puchar Kontynentalny: hokeiści GieKSy w Cortina d'Ampezzo zagrają o finał. Mistrzowie Polski poznali swoich rywali

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon