Kolejny lokal gastronomiczny zostanie zamknięty. Serwowano tam domowe smaki kuchni wschodu

Katowickie bistro serwujące dania kuchni wschodu zostanie zamknięte. Właściciele lokalu "Kozaczki" ogłosili swoją decyzję w mediach społecznościowych. Decyzja o zamknięciu spowodowana była zbyt niskim obrotem lokalu. - W obecnym kształcie nasz mały biznes nie funkcjonuje w satysfakcjonujący sposób - poinformowali właściciele.

Kozaczki - bistro FB
Kozaczki bistro zamknięcie

Kozaczki Bistro w Katowicach zostanie zamknięte

W niedzielę, 25 czerwca kolejny lokal gastronomiczny w Katowicach ogłosił, że zamyka swoją działalność. Tym razem mowa o Kozaczki Bistro, które serwowało swoim gościom dania kuchni wschodniej.

- Strasznie nam szkoda, ale niestety nie możemy podjąć innej decyzji. W obecnym kształcie nasz mały biznes nie funkcjonuje w satysfakcjonujący sposób. Możecie wpaść się z nami pożegnać jeszcze przez kilka najbliższych dni. za niedługo podamy do wiadomości ostateczną datę zamknięcia - poinformowali w mediach społecznościowych właściciele lokalu.

Wiadomo, że przy ulicy Chorzowskiej 7 nadal funkcjonować będzie lokal gastronomiczny, jednak więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce. Właściciele zdradzili także że "kozackie" smaki nadal będą dostępne na zamówienie za sprawą oferty cateringowej. Ponadto wschodnich smaków będzie można zasmakować w nowym, małym punkcie gastronomicznym, współtworzonym przez właścicieli w katowickiej Ligocie. Więcej informacji zostanie ujawnionych wkrótce na Facebooku Kozaczki Bistro.

Do tej pory przy ulicy Chorzowskiej można było przede wszystkim zakosztować kuchni wschodniej. Klienci mogli wypróbować: pampuszek z czosnkiem, czebureków z mięsem lub serem, pielmieni, kotleta po kijowsku, pyriżoków z ziemniakami czy nawet pizzę kozacką.

Fala upadłości lokali gastronomicznych w stolicy województwa

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca 2023 roku już kilka lokali gastronomicznych ogłosiło decyzję o zamknięciu swojej działalności. Wśród nich są: Burneika Burger Katowice oraz Bistro Ważne Miejsce.

Ponadto działająca od blisko 90 lat przy ulicy Rolnej cukiernia Adam Mrozek również ogłosiła zawieszenie swojej działalności. Powodem tej decyzji jak przyznali właściciele, są rosnące koszty utrzymania cukierni oraz spadek obrotów firmy.

Bistro Ważne Miejsce

Może Cię zainteresować:

W Katowicach zamyka się kolejny lokal. Można było zjeść tam kolację w zupełnej ciemności

Autor: Martyna Urban

21/06/2023

Cukiernia Adam Mrozek zostanie zamknięta

Może Cię zainteresować:

Po 87 latach zamyka się katowicka cukiernia. "Podjęliśmy tą decyzję ze względu na ciągłe rosnące koszty"

Autor: Martyna Urban

20/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon