Na osiedlu Paderewskiego powstała nowa filia Miejskiego Domu Kultury. Spacer badawczy pomoże dostosować ofertę. Jakie wydarzenia w kwietniu? Znamy harmonogram

Na osiedlu Paderewskiego w Katowicach powstała nowa filia Miejskiego Domu Kultury. To już w sumie dziewiąta filia, w ramach pięciu działających w mieście MDK. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty nowej placówki zaraz po świętach wielkanocnych. Nowe przestrzenie przetestowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12.

Mieszkańcy ,,Paderewy" z własną filią MDK. Trwa kompletowanie zespołu

W poniedziałek 25 marca 2024 r. symbolicznie otwarto filię Miejskiego Domu Kultury ,,Bogucice-Zawodzie" na osiedlu Paderewskiego. Obiekt dawnej szkoły, przy ul. Granicznej 27, został zaadaptowany na filię MDK przy okazji przebudowy i dostosowania całego budynku dla katowickiego Centrum Usług Wspólnych.

Nowa filia MDK powstała dzięki zagospodarowaniu części istniejącego budynku i jego dalszej rozbudowie. Łączna powierzchnia przeznaczona pod działalność kulturalną to blisko 220 m2. Budynek jest dwukondygnacyjny, posiada pomieszczenia techniczne, sanitarne, toalety oraz klimatyzowane i wentylowane salki konferencyjne o powierzchni blisko 90 m2. Obiekt posiada osobne wejście od strony ul. Krasińskiego. Od tej ulicy znajduje się również wjazd na posesję filii i kilka miejsc parkingowych. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,7 mln zł.

- Obecnie kończymy kompletowanie zespołu, który już w kwietniu rozpocznie realizację pierwszych zajęć. Z początkiem działalności znaczna część działań nowo zatrudnionych pracowników będzie dotyczyć budowania grup zainteresowań, diagnozy potrzeb i kulturotwórczego potencjału oraz
nawiązywania współpracy z lokalnymi instytucjami i organizacjami - mówi Katarzyna Paradecka , dyrektorka Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”.

Spacer badawczy pokaże czego potrzebują mieszkańcy osiedla. Poznaliśmy harmonogram wydarzeń w kwietniu

Mieszkańcy osiedla Paderewskiego będą mogli korzystać z oferty nowej filii od kwietnia br. Jak dodaje Katarzyna Paradecka, już teraz filia podjęła współpracę z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów, z którą w najbliższym czasie zorganizuje spacer badawczy dla mieszkańców osiedla. Jego efekty posłużą dostosowaniu oferty do potrzeb społeczności. W programie znajdą się zajęcia dla różnych grup wiekowych, w tym dzieci i seniorów (obowiązują zapisy). Co znajdziemy w harmonogramie nowej filii na kwiecień?

  • 9 i 16 kwietnia, godz. 16:00

Warsztaty artystyczne „Osiedlowa maszyna”, czyli warsztaty szycia, które obejmują naukę: szycia ręcznego, szycia na maszynie, tworzenie prostych wykrojów czy dobór materiałów i akcesoriów krawieckich.

  • 11 i 25 kwietnia, godz. 17:00

Warsztaty edukacyjne Wczesna Nauka Czytania - zajęcia opierające się na poznaniu tajników nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną. Nauka czytania w formie zabawy jest przeplatana ćwiczeniami ogólnorozwojowymi oraz logopedycznymi.

  • 11 i 25 kwietnia, godz. 17:00

Warsztaty IRIS FOLDING wg sztuki wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył kształt, który przypomina przesłonę w aparacie fotograficznym.

  • 13 i 21 kwietnia, godz. 10:00

Sensoplastyka, czyli polisensoryczna, multikolorowa i wielozapachowa przestrzeń możliwości! Sensoplastyka to marka zajęć rozwojowych dla osób w wieku od 0 do 100 lat.

  • 15 i 29 kwietnia, godz. 17:00

Warsztaty teatralno - lalkarskie – w tym tworzenie kukiełek i pacynek w formie ekowarsztatów, czyli kreatywny recycling) – dla dzieci 7 – 9 lat (termin) i 10 – 12 lat (II termin).

  • 17 kwietnia, godz. 12:00

Sesja RPG dla seniora – poznaj zabawę dla każdego! RPG, czyli role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci.

  • 19 kwietnia, godz. 17:30

Warsztaty ceramiczne młodzieży i dorosłych – praca z gliną to wyjątkowo relaksujące i ekscytujące zajęcie, które umożliwia poznanie tajników tworzenia wybranych form ceramicznych w towarzystwie kameralnej grupy.

  • 25 kwietnia, godz. 18:00

Gry bez prądu – jak zacząć spędzać czas z dala od klawiatury – warsztaty dla całej rodziny.

  • 29 kwietnia, godz. 10:00

Warsztaty filmowe dla szkół.

Giszowiec plac pod lipami

Może Cię zainteresować:

Giszowiecki Rynek, czyli plac pod Lipami. Zapraszamy na spacer po głównym placu tej dzielnicy Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

24/03/2024

Skwer katowicka katowice do odnowy 1

Może Cię zainteresować:

Skwer przy ul. Katowickiej w Bogucicach zostanie odnowiony. KZGM ogłosił przetarg. Mieszkańcy odzyskają zieloną przestrzeń?

Autor: Redakcja

22/03/2024

Szlak bebokow katowice 02

Może Cię zainteresować:

Zwiedzamy Katowice Szlakiem Beboków. W mieście jest już prawie 50 figurek sympatycznych straszaków

Autor: Katarzyna Pachelska

21/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon