Skwer przy ul. Katowickiej w Bogucicach zostanie odnowiony. KZGM ogłosił przetarg. Mieszkańcy odzyskają zieloną przestrzeń?

Najpierw rozbiórka zniszczonych ławek, a potem nowe nasadzenia i mała architektura. Ruszył przetarg na odświeżenie zaniedbanej przestrzeni. Cel? Oddać mieszkańcom Bogucic zielone miejsce na odpoczynek.

KAW
Skwer katowicka katowice do odnowy 1

Skwer przy Katowickiej 44 zostanie odnowiony

Mieszkańcy budynku przy ul. Katowickiej 44 i ich sąsiedzi już niedługo będą mogli się cieszyć odnowionym skwerem. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach ogłosił przetarg na odświeżenie tej przestrzeni.

Obecnie skwer jest niewielką przestrzenią z kilkoma drzewami i dwoma zniszczonymi ławkami. W ramach prac wykonawca najpierw przeprowadzi prace rozbiórkowe istniejących chodników, wysepek przystankowych, obrzeży i krawężników. Zdemontowane muszą zostać też dwie istniejące ławki.

Odpoczynek wśród zieleni

Po remoncie skwer o powierzchni 772 m2 będzie miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli przyjść i odpocząć wśród zieleni. Na miejscu pojawią się meble miejskie, w tym cztery ławki, dwa stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz nowe słupki uliczne. Przeprowadzone zostaną także prace związane z pielęgnacją zieleni, np. przycinanie drzew liściastych. Zasadzone zostaną nowe drzewa liściaste, krzewy, byliny i rośliny cebulowe oraz założony trawnik dywanowy.

Na skwerze pojawią się także zielone ekrany złożone z pojedynczych paneli o wymiarach 180 cm x 120 cm, które będą obrośnięte bluszczem. Ponadto dotychczasowy chodnik zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu zostanie wykonane nowe koryto, a na nim ułożony chodnik.

KZGM czeka na oferty do 2 kwietnia

Po zakończeniu zbierania ofert, na które KZGM czeka do 2 kwietnia br., zostanie przeprowadzona ich weryfikacja merytoryczno-formalna, a potem nastąpi wybór wykonawcy. Prace zostaną zakończone w dwa miesiące po podpisaniu umowy.

- Chcemy, aby za oknami swoich mieszkań katowiczanie mieli piękne trawniki, ogródki, pełne zieleni skwery. Dbamy o wszystkie te miejsca, a także sukcesywnie remontujemy te, które wymagają odnowienia. Przykładem takiego działania jest zakończona pod koniec ubiegłego roku rewitalizacja skweru przy ul. Ordona - mówi Marcin Gawlik, dyrektor KZGM w Katowicach.

Szlak bebokow katowice 02

Może Cię zainteresować:

Zwiedzamy Katowice Szlakiem Beboków. W mieście jest już prawie 50 figurek sympatycznych straszaków

Autor: Katarzyna Pachelska

21/03/2024

Aleja gwiazd siatkowki katowice

Może Cię zainteresować:

Nowe nazwiska w katowickiej Alei Gwiazd Siatkówki! 15 maja kolejna edycja tej akcji

Autor: Redakcja

21/03/2024

Droga rowerowa pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice dostały od Metropolii GZM 1,5 mln zł na prace przy budowie velostrady nr 6

Autor: Katarzyna Pachelska

20/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon