Nadajesz się na policjanta? Możesz to sprawdzić w Katowicach. Trzeba się wcześniej zgłosić

Po dwóch latach przerwy Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji. Sprawdź, kiedy odbędą się takie spotkania.

Policja Śląska
Testy na policjanta Katowice

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach ponownie organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji.

Zajęcia odbędą się:

  • 27 kwietnia 2022 r. (w środę)
  • 25 maja 2022 r. (w środę)

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Odbędą się w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

Wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej.

Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, czyli testu sprawności fizycznej. Spotkania są także okazją do uzyskania informacji dotyczących rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów.

Jak mówią policjanci, przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym na sprawdzenie swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale także na zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu mailowym i będą zależne od liczby zgłoszeń.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sprawdzian policja Katowice 9

Czy nadajesz się na policjanta? Komenda Wojewódzka zaprasza

Uwaga wypadek

Potrącenie kobiety w Katowicach. Bardzo wcześnie rano

Aresztowany za gwałt Katowice1

Zgwałcił kobietę na klatce schodowej jej domu w Katowicach

Wypadek pożar samochód Katowice Trzy Garby

Śmiertelny wypadek w Katowicach

Podejrzani o kradzież słodyczy, Katowice

Ale łasuchy! Ukradli 68 opakowań czekoladek

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....

Policja

Usiłowanie zabójstwa w noc sylwestrową....