Najlepsza dziesiątka start-upów wybrana. Zakończył się pierwszy etap konkursu „Kopalnia Start-upów”

Do pierwszego etapu katowickiego konkursu „Kopalnia Start-upów” zgłosiły się 33 projekty. Z nich wybrano finałową dziesiątkę. Sprawdź, jakie start-upy okazały się najlepsze.

7 lutego 2022 r. zakończył się pierwszy etap katowickiego konkursu „Kopalnia Start-upów” polegający na weryfikacji formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów. Spośród 33 zgłoszeń, które wpłynęły, grono eksperckie wybrało 10 najlepszych. Projekty były oceniane na podstawie obiektywnych kryteriów takich jak:

 • poziom innowacyjności,
 • potencjał biznesowy i potencjał skalowania,
 • poziom gotowości technologicznej,
 • potencjał i poziom przygotowania zespołu

oraz były badane pod kątem wpisywania się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Śląskiego i Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Konkurs dla młodych katowickich firm

- Cieszę się, że młode, katowickie firmy po raz kolejny tak licznie odpowiedziały na nasze ogłoszenie o naborze projektów. Wiem, że wiele z nich zaprezentowało wysoki poziom i ma potencjał na przygotowanie swoich wdrożeń właśnie w Katowicach. Już nabór pozwolił nam na spojrzenie jak przez ten rok ewoluowało katowickie środowisko start-upowe, które konkurs z pewnością również stymuluje. Przed wybraną 10tką jeszcze wiele pracy z mentorami oraz przygotowania do Demo Day. Wszystkim wybranym gratuluję i trzymam kciuki za dalszy ich rozwój w naszym projekcie - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Branże, które były reprezentowane przez zgłoszonych uczestników to m.in.: eco-tech, wysokie technologie, w tym kosmiczne, nowoczesne aplikacje, platformy edukacyjne, czy inteligentny sprzęt.

Wśród wybranej 10-tki znalazły się następujące projekty:

 1. Eco-Factories
 2. Locatick
 3. iVoting
 4. 4GOAL.app
 5. COER
 6. Esignalist
 7. RallyGo
 8. Edukacyjna platforma LBA ONLINE
 9. Prywatny Fundusz Filmowy
 10. Airflo

Przygotowania do Demo Day

- Teraz najlepsi będą pracować z mentorami. W ten sposób przygotują się do Demo Day. Zaproponowany przez nas program mentoringowy ma pomóc w poszerzeniu kompetencji biznesowych, kompetencji w zakresie zarządzania zespołami, wdrażania innowacji, czy po prostu w przygotowaniu się do prezentacji przed jurorami, tak zwanych pitch speech – podkreśla Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Program mentoringowy rozpoczyna się już 23 lutego. Uczestnicy będą pracować z cenionymi doradcami biznesowymi i start-upowymi oraz praktykami, którzy mogą pochwalić się swoim success story.

Demo Day odbędzie się 7 kwietnia. Wtedy też poznamy laureatów pierwszych trzech miejsc. Warto przypomnieć, że w puli nagród znalazło się aż 330 tysięcy złotych brutto, w tym dwuletnie pakiety najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Poszukiwane rozwiązania przydatne do transformacji gospodarczej

Przed nami konkurs dla startupów. Do wygrania 150 tys. zł!

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?

Katowice Airport

Dobre wieści z lotniska Katowice Airport