Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Katowicach w 2021 roku. Antoni zdetronizowany

Urząd Stanu Cywilnego w Katowicach podsumował 2021 rok. Poznaj 10 najpopulaniejszych imion żeńskich i męskich, nadawanych w Katowicach.

Pixabay
Dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach, Hanna jest najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek. Po raz pierwszy najchętniej nadawanym chłopcom imieniem był Aleksander.

- Ten rok w naszym mieście należał zdecydowanie do Hanny, która najpopularniejszym imieniem była już w 2017 i 2019 roku. Po raz pierwszy najczęściej wybieranym imieniem dla chłopców został Aleksander. 100 lat temu to imię męskie zostało nadane zaledwie dwa razy, 50 lat temu już 23 razy, a w tym roku 140 razy – mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa urzędu miasta. – Każdego roku szczególne zainteresowanie wzbudzają nietypowe imiona, jednak cieszymy się, że nie mamy w mijającym roku wielu propozycji rodziców, które nie mogły zostać zarejestrowane przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Odmowy dotyczyły głównie zdrobnień, np. Krzysia, Misia, a także nietypowej propozycji Sinsemilla – dodaje rzeczniczka.

Lista najpopularniejszych imion nadanych w Katowicach w 2021 roku:

1

Hanna

Aleksander

2

Julia

Antoni

3

Maja

Jakub

4

Laura

Franciszek

5

Zuzanna

Jan

6

Pola

Leon

7

Emilia

Filip

8

Oliwia

Mikołaj

9

Alicja

Ignacy

10

Zofia

Wojciech

- Wśród imion żeńskich liderką po raz trzeci została Hanna, która zwyciężyła już w 2017 i 2019 roku. Julia - ubiegłoroczna liderka - tym razem zajęła drugie miejsce, zaś Zuzanna – liderka z 2018 roku została sklasyfikowana na 5 pozycji i musiała uznać wyższość Mai i Laury. Do pierwszej 10-tki najpopularniejszych imion żeńskich w Katowicach awansowała po raz pierwszy Pola – podsumowuje dziewczęce imiona Mirosław Kańtor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach.

Z męskich imion najczęściej nadawane było imię Aleksander. - Najpopularniejszy w Polsce Antoni zajął 2 pozycję. Do pierwszej dziesiątki po raz pierwszy awansował Ignacy, wybrany przez 98 rodziców – dodaje kierownik Kańtor podsumowując męskie imiona.

W 2021 roku (stan na 28 grudnia 2020 roku) po raz pierwszy w historii Katowic liczba zarejestrowanych urodzeń była niższa od liczby zarejestrowanych zgonów.

Więcej: Zapaść demograficzna. Po raz pierwszy w historii więcej zgonów niż urodzeń zarejestrowanych w Katowicach

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Seanse saunowe na katowickich basenach

Seanse saunowe na katowickich basenach

Bar mleczny Europa, Katowice

Kultowy Bar Mleczny Europa przy Mickiewicza działa dalej

Swing City

Studio Tańca Swing City - naucz się energetycznego swinga!

Spalona Biedronka w Katowicach

Spalona Biedronka nareszcie otwarta!