Największy samolot świata doszczętnie zniszczony. Pojawiły się zdjęcia i film płonącego wraku

Największy samolot świata Antonov An-225 "Mrija" został doszczętnie zniszczony podczas rosyjskiego samolotu bombowego. Przedstawiciele ukraińskich władz mieli nadzieję, że maszynę uda się odbudować, ale zdjęcia które pojawiły się w sieci rozwiewają wątpliwości. Samolot został całkowicie zniszczony.

Twitter
Największy samolot świata zniszczony

Antonov An-225 "Mrija" doszczętnie zniszczony. Największy samolot świata poważnie ucierpiał podczas rosyjskiego bombardowania lotniska Hostomel w okolicach Kijowa. Maszyna stała w hangarze, gdy rozpoczęły się rosyjskie naloty. W sieci pojawiło się wideo pokazujące płonącą dumę Ukrainy.

Wiele osób miało nadzieję, że zniszczony samolot uda się odbudować. Teraz wszystko wskazuje na to, że będzie to wręcz niemożliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

Przerażające zdjęcia wraku samolotu

Już na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że największy samolot na świecie został zniszczony. Ukraińskie służby zaprzeczały, ale ostatecznie potwierdziły, że Antonov An-225 "Mrija" ucierpiał w wyniku nalotu rosyjskich wojsk na lotnisko Hostomel niedaleko Kijowa.

W sieci oprócz filmu pojawiły się także zdjęcia pokazujące wrak największego samolotu świata.

Największy samolot na świecie zniszczony przez Rosjan

- Obawiam się, że Antonov An-225 Mriya jest nie do naprawy. Król przestworzy umarł. Dziękuje za twoją służbę - napisał na Twitterze Illia Ponomarenko z portalu "Kyiv Independent".

Antonov "Mrija" lądował kiedyś w Pyrzowicach

Największy na świecie samolot transportowy od lat służył liniom lotniczym Antonov Airlines i był wykorzystywany do przewozu sporych ładunków. Na początku pandemii ta gigantyczna maszyn kilka razy pojawiła się w Polsce. Duma Ukrainy lądowała m.in. na Okęciu w Warszawie oraz na lotnisku w Rzeszowie. "Mrija" był widziany też w Pyrzowicach, ale to było już w 2005 roku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon