Pieszy i jego pies ledwo uszli z życiem. Fiat o mało ich nie potrącił na przejściu na ul. Mikołowskiej. WIDEO

Mało brakowało, a w Katowicach na ulicy Mikołowskiej doszłoby do tragedii. Nieodpowiedzialny kierowca fiata wyprzedzał auto przed przejściem dla pieszych, na którym znajdował się mężczyzna z psem. Zdarzenie nagrał wideorejestratorem inny kierowca i przekazał policji.

Policja Śląska
Wyprzedzanie na pasach katowice

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 70-letni mieszkaniec Katowic, który na ul. Mikołowskiej wyprzedzał inny pojazd przed oznakowanym przejściem, podczas gdy na przejściu już znajdował się pieszy, który szedł z psem.

Nagranie z tego zdarzenia trafiło na policyjną skrzynkę Stop agresji drogowej.


Pieszy w ostatniej chwili odskoczył na bok. Dzięki swojemu refleksowi uchronił siebie i psa przed zderzeniem z samochodem. Nagranie zarejestrowane przez innego kierowcę i przesłane na skrzynkę Stop agresji drogowej. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ukarali katowiczanina mandatem w wysokości 2500 zł, a dodatkowo na jego konto trafiło 15 punktów.

Katowiccy policjanci po raz kolejny przypominają, że przepisy zabraniają kierującym m.in.:

  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim - z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany,
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Stróże prawa apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów, wzajemny szacunek i zachowanie zdrowego rozsądku.

Wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Ostrożność po stronie kierowcy powinna być zwielokrotniona, bo w konfrontacji z rozpędzonym autem pieszy stoi na zdecydowanie straconej pozycji. Ponadto, kierujący zobowiązany jest do ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Muzem slaskie straz pozarna

Może Cię zainteresować:

Straż pożarna na sygnale popędziła do Muzeum Śląskiego. Okazało się, że ktoś przypalił jedzenie

Autor: Katarzyna Pachelska

24/05/2023

Podejrzewany rozboj katowice zabka 01

Może Cię zainteresować:

Chciał sterroryzować szpikulcem sprzedawczynię z Żabki. Teraz szuka go policja, ale na zdjęciach trudno rozpoznać napastnika

Autor: Katarzyna Pachelska

23/05/2023

Heliktoper LPR lądował na Giszowcu

Może Cię zainteresować:

Przy ulicy Mysłowickiej w Giszowcu lądował helikopter LPR. Starszy mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Redakcja

22/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon