Napadli mężczyznę w toalecie centrum handlowego w Katowicach. Grozili nożem, ukradli portfel

Śląska Policja
Ukraińcy zatrzymani w Katowicach za rozbój

Trzech Ukraińców zatrzymała katowicka policja. Są podejrzani o rozbój z użyciem noża. Dokonali go w toalecie jednego z centrów handlowych w Katowicach.

Policjanci wydziału kryminalnego katowickiej komendy zatrzymali 3 obywateli Ukrainy. Są oni podejrzani o rozbój z użyciem noża. 

Rozbój w toalecie jednego z centrów handlowych w Katowicach

Do zdarzenia doszło 30 października 2021 roku w toalecie jednego z centów handlowych. Mężczyźni w wieku 25, 23 i 21 lat uderzyli 37-letniego mieszkańca Katowic i grożąc mu nożem, ukradli portfel z zawartością dokumentów, kart bankomatowych i gotówki w wysokości 20 zł. Od tego czasu się ukrywali. 

Sprawą rozboju zajęli się kryminalni katowickiej komendy, którzy intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców i ich zatrzymaniem.

Zatrzymany w czasie zakupów

Pierwszy ze sprawców, 23-latek, został zatrzymany w czasie zakupów w jednej z galerii handlowych. Co ciekawe, zauważył go policjant zaangażowany w sprawę w czasie wolnym od pracy, gdy pojechał z rodziną na zakupy. Ukrainiec został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się dodatkowo, że zatrzymany ma przy sobie prawie 40 porcji dilerskich marihuany.

Dwóch pozostałych podejrzanych w sprawie rozboju zostało zatrzymanych przez katowickich kryminalnych w swoich mieszkaniach na terenie Śląska.

Grozi im do 12 lat więzienia

Wobec pierwszego zatrzymanego za rozbój z użyciem noża i posiadanie narkotyków sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Pozostali na czas trwającego postępowania zostali objęci policyjnym dozorem z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Zastosowano również zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportów oraz poręczenie majątkowe Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Ukraińcy zatrzymani w Katowicach za rozbój

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sierżant Kornel Hejduk

Nowy dzielnicowy w Katowicach. To sierżant Kornel Hejduk

Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Gangster z Niemiec wpadł w Katowicach

07240001 MP4 06 13 25 21 Still002

„Bezpieczne Śródmieście”. Katowice zwiększają patrole

Mężczyzna zatrzymany za oszustwa internetowe

Zamiast pożyczać, "sprytny" Ślązak wyłudził 6 mln zł

Rozpoznajesz

Rozpoznajesz zmarłego mężczyznę? Policja prosi o pomoc

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR

Poszukiwani

Policja prosi o pomoc w złapaniu złodziei